Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Akne ve Sivilceler

Akne ve Sivilceler

Ergenlik Döneminde Sivilceler

Ergenlikte oluşmaya başlayan, fiziksel görünümde kötü bir etki yaratan bu etkiyle kişinin psikolojisinin bozulmasına sebep olan küçük ama kişi için büyük duran problemdir. Bu problemin geçmesi için bitkisel birçok ürün vardır ancak kişinin cilt yapısına ve kullanım istikrarına göre bu ürünlerin faydası değişmektedir.

Sivilcelere İlaçlı Tedavi

Genellikle her türlü ürünü denemiş ancak bir faydasını görememiş insanlar en son çare olarak bu yönteme başvurur, bu tedavi süreci kısa bir süreç değildir altı – on iki ay arasında değişmektedir ilacın kullanımı. İlaç kullanımı yapılmadan önce kişinin kan değerlerine bakılır ve ilacı kullanıp kullanamayacağı buradan anlaşılır. Eğer kişinin kan değerlerinde bir problem yoksa yaşa ve kiloya göre ilaç kullanılmaya başlanır. Bu ilaç uzun süreli bir kullanım gerektirdiği gibi ağır yan etkileri de vardır aynı zamanda. Bu yan etkiler; dudaklarda ve ciltte kuruma, bel ve sırt ağrısı, burun kanamaları, stres gibi birçok ağır yan etkisi bulunmaktadır.

Akne ve sivilceler

Ciltlerinden rahatsız olan insanlar bu tedavi yöntemini en sona bırakmalıdırlar. İlacın sadece kullanım sürecinde yan etkileri yoktur, kullanmayı bitirdikten belli bir süre sonra bile bazı yan etkiler devam edebilir özellikle dudaklarda kuruma. İlaç bittikten sonra saç dökülmesi ortaya çıkabilir veya artabilir. İlaç kullanılıp bittikten sonra kişideki yüzde seksen doksan aralığında akne ve sivilceler geçer. Ancak ilaç aynı zamanda karaciğere de zarar vermektedir. Yani gördüğümüz üzere birçok zararı vardır. Bu ilacı cildindeki problemleri çok kafaya takan ve de bunu hayatındaki en önemli sorun haline getirip aynaya bile bakmaktan çekinen insanlar kullanmalıdır. Ancak şu unutulmamalıdır ki ergenlik dönemi bittiğinde olgun bir birey olunduğundan genel olarak insanlar bu problemleri yaşamamaktadırlar.

En doğal yöntem olgunlaşmayı beklemektir, zaten bu problemlerin azaldığı, yok olduğu böylece zamanla görülecektir.

Bir önceki yazımız olan Sivilceler hakkında 13 önemli bilgi başlıklı makalemizde iltihaplı sivilceler, kara leke sivilceler ve seröz sıvı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.