Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Alındaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Alındaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Birçok kişi sivilce problemi yaşamaktadır. Her yaştan kişide her zaman görülebilen sivilce problemi bazen tek tük görülmekte bazen de çok sayıda sivilce ciltte bulunmaktadır. Birkaç tane sivilce kişileri çok etkilemese de yoğun olarak yaşanan sivilce problemi kişileri endişelendirmektedir.

Sivilce problemi, bazı durumlarda sağlık sorunlarının belirtisi olarak da kabul edilebilmektedir. Bu nedenle geçmeyen, çok sayıda sivilce probleminde bir uzmana başvurmak gerekmektedir. Vücudun çeşitli bölgelerinde görülebilen sivilceler, sürekli aynı yerlerde çıkmaya başladığında problem hakkında kişilere ipuçları verebilmektedir.

Yaygın olarak kişilerde görülen sivilce problemi alın bölgesinde yaşanmaktadır. T bölgesi adı verilen bu bölgede genellikle küçük sivilcelerin oluştuğu görülmektedir. Alın bölgesinde çıkan sivilceler çok ağrıya neden olmasa da sıklıkla kaşıntıya yol açtığı bilinmektedir. Sivilcelerin kaşınması sonucunda sivilce lekeleri oluşması kaçınılmazdır. Bu nedenle bu sivilcelerin ciltten arındırılması gerekmektedir.

Alın Bölgesinde Çıkan Sivilceler

Gözenek yapısı, sivilce oluşması için önemli bir rol üstlenmektedir. Ciltte bulunan gözenek yapılarına bakıldığında alın bölgesindeki gözeneklerin daha sıkışık olduğu ve bu bölgede daha fazla ölü deri problemi yaşandığı gözlemlenmektedir. Aynı zamanda stresten dolayı çıkan sivilceler de bu bölgede daha yoğun görülmektedir.

Sivilcelerin neden çıktığının bilinmesi, tedavi yöntemi seçiminde önemlidir. Bu nedenle sık sık cildinde akne problemi meydana gelen kişilerin hormon testi yaptırarak sivilcelerin hormonal mı yoksa stres kaynaklı mı olduğu anlaşılmalıdır.

Alındaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Alındaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Alındaki Sivilceler İçin Tedavi Yöntemleri

Genellikle küçük yapılı sivilcelerin meydana geldiği alındaki sivilceler için tedavi yöntemleri çok çeşitlidir. Evde hazırlanabilecek maskeler ile bu bölgedeki sivilcelerden bir süre sonra kurtulmak mümkündür. Tedavi sürecinde sivilce izi kalmaması için sivilcelerin kaşınmamasına, koparılmamasına veya patlatılmamasına dikkat edilmelidir.

Rezene ve ıhlamur rahatlama etkisi ile alında meydana gelen sivilcelerin giderilmesi için etkili olmaktadır. Aynı zamanda papatya ile hazırlanacak buhar banyosu, kolonya maskesi alın sivilcelerinde etkili maskeler arasında yer almaktadır. bu evde sivilce tedavisi yöntemlerinden sonuç alınması için cildin temizlenmesi, alında meydana gelen cilt yağlanmasının önüne geçilmesi önemlidir. Aynı zamanda maske uygulamasına düzenli devam edilmelidir.

Alındaki Sivilceler Nasıl Geçer?

Bir önceki yazımız olan Sivilceler Hakkında Çok Sorulanlar başlıklı makalemizde sivilceler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.