Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Aloe Vera Jeli İle Sivilce Sorununa Çözüm

Aloe Vera Jeli İle Sivilce Sorununa Çözüm

Kusursuz bir cilde sahip olmak isteyenlerin en büyük problemi sivilcelerdir. Sivilce en önemli cilt problemlerinden birisi olmakla birlikte estetik açıdan da oldukça rahatsız edici bir durumdur. Sivilce tedavisinde ilaçlar yerine doğal yöntemler uygulamayı tercih etmek kalıcı çözüm adına önem taşır. Hem cilt sağlığı açısından, hem de faydaları açısından sivilce sorununa aloe vera jeli tedavisi uygulayabilirsiniz. Antibakteriyel özelliği bulunan aloe vera jeli özellikle cildi nemlendirme ve bakterilerden arındırmada başarı sağlayacaktır.

Magnezyum laktat içeren aloe vera jeli bu özelliği sayesinde sivilcelerde kaşıntı sorunu için fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda düzenli olarak aloe vera jeli ile uygulanan tedaviler cildi beslemede ve sivilce lekelerini yok etmede de ideal çözüm olacaktır.

Aloe Vera Jeli İle Sivilce Maskesi

Sivilce sorunundan kurtulmak için evde 15 dakikanızıayırmanız yeterli olacaktır. Cildi temizleyen, gözenekleri küçülten vetıkanmasını önleyen aloe vera jeli sivilce maskesi kısa sürede sivilceye dair problemlerinizi ortadankaldıracaktır.

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Maskeyi hazırlamaya ve uygulamaya geçmeden önce cildinizi bakıma hazırlayın. Maskeyi ne kadar temiz bir cilde uygularsanız etkisi de o kadar çabuk görülecektir. Tüm malzemeleri küçük bir kasede karışım haline getirin ve cildinize sürün. Maskeyi en az 15 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile arındırın. Aloe vera maskesini sivilcelerden kurtulmak için düzenli olarak haftada en az 2 kez tekrarlayın.

Aloe vera jeli antioksidan içermektedir. Aynı zamanda anti-bakteriyelözelliği sayesinde cildi zararlı bakterilerden arındırır. En önemliözelliklerinden birisi de sivilcelerin oluşumuna neden olan fazla sebumüretimini kontrol altına almasıdır. Cildi arındırma ve cilt sorunlarını ortadankaldırma etkisine sahip aloe vera jelini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Aloe vera jeli ile sivilce tedavisi sayesinde mevcut sivilcelerin kurumasınıve sivilce izlerinin zamanla kaybolmasını sağlayabilirsiniz. Sivilce ve ciltsorunları için kullanacağınız aloe verayı kendiniz de evde küçük bir saksıdayetiştirebilirsiniz. Bu sayede kendi doğal ürününüzle cilt problemleriniziortadan kaldırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sarımsak Sivilceye İyi Gelir mi? başlıklı makalemizde sarımsak sivilceye iyi gelir mi, sivilceler için sarımsak tedavisi ve sivilcelere sarımsak maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.