Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Beyaz Tenlilerde Sivilce

Beyaz Tenlilerde Sivilce

Pek çok kişinin bir döneminde sorunu olan sivilce ve sivilce izleri nasıl geçirilir? Sivilce izlerinden kurtulmanın yollarını sizler için bu yazımızın içerisinde araştırdık.

Sivilce izi sorunlarından tamamen kurtulmanın birçok çaresi olabilmektedir Peki, sizi rahatsız eden bu sivilce izleri nasıl geçebilir? Bu izlerden tamamen kurtulmak için evde sadece 15 dakikanızı ayırarak duru bir cilde sizde kolayca kavuşabilirsiniz. Sivilce izlerinin hangi yöntemlerle giderileceği konusunda detaylı araştırmalarımız sonucu pek çok önemli bilgi araştırdık ve bunları sizlerle burada paylaşmak istiyoruz.

İzler Nasıl Oluşur?

Sivilcelerden kurtulma konusunda eller kullanılarak sivilcelerin patlatılması oldukça büyük bir sorundur. Bununla beraber kanlı şekilde görülen sivilceler, iz bırakması yüksek olan sivilce modelleridir. Genel olarak beyaz tenli bayanların ciltleri üzerinde çok daha kötü bir görüntü bırakan bu sivilce izleri, zamanla cilt kanseri gibi ciddi sorunları da beraberinde getirmektedir.

Daha çok aşırı yağlı cilt üzerinde sivilce problemi kendini fazlası ile belli etmektedir. Bu yüzden dolayı cilt bakımı da son derece önemli bir işlemdir.

Tedavi aşaması içerisinde cilde uygun şekilde doğal ürünlerin kullanımı önemlidir. Cildin ihtiyacı olarak bulunan sıvı ve yağ oranını dengede tutmak amacı ile ilk olarak kaliteli cilt bakım ürünleri kullanmak gerekir. Sivilce konusunda yapılacak kürler, evde uygulanarak kısa zaman içerisinde bu problemlerden tam anlamı ile kurtulabilmek adına önemli seçenekleri beraberinde getirmektedir.

Sivilce İzlerini Gideren Maskeler

Cilt üzerinde yer alacak sivilce izleri için uygulanacak olan cilt maskelerin seçimi, problemlerden kısa zamanda kurtulmak adına önemli bir seçenektir. Uzmanların önermiş olduğu Elma Sirkesi karışımlı maske, bu problemi tam anlamı ile ortadan kaldırabilmek için önemli seçenekler sunmaktadır.

Elma Sirkesi

Cildin ihtiyacı olarak bulunan vitaminleri sağlayıcı özelliği yer almaktadır. Bu yüzden cilt bakım maskelerinde kullanılacak en önemli bitkisel ürünlerden bir tanesidir. Elma sirkesi, günlük olarak akşam yatmadan hemen önce mutlaka cilt üzerine pamuk ile sürülmeli ve masaj yapılması gerekir. Bu, sivilce lekelerinin oluşturmuş olduğu boşlukların doldurulması konusunda son derece önemli bir olgudur.

Bal Tedavisi

Cildin kaybetmiş olduğu sıvıyı belli oranlarda cilde kazandırmak için önemli bitkisel yöntemlerden bir tanesi olarak dikkatleri çekmektedir. Herhangi bir karışım yer almadan doğal balı yüzünüze sürebilir ve sonrasında biraz bekleyerek iyice yıkadıktan sonra sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Sivilce Nasıl Engellenir?

İlk önce vücudumuz üzerinde sivilce çıkmasını engellemek için neler yapacaklarımızı buradan sizlere sıralayalım. Vücudunuzun kan dolaşımı yükseltmekte ve böylece cildiniz yeteri kadar oksijen görmektedir. Sivilceleriniz için uygulayacağınız en kötü işlem onları sıkmak olacaktır. Sivilcelerinizi sıkarak iz bırakmasına sebep olabilirsiniz. Bu uygulamalar yüzünüzde kalıcı izler bırakabilir. Yüzünüzü günde 2–3 kez ılık su ile yumuşak bir sabun kullanarak yıkayarak sivilcelerinizi azaltabilirsiniz.

Beyaz Tenlilerde Sivilce

Bir önceki yazımız olan Sivilce Çıkmasını Önlemek başlıklı makalemizde Sivilce Çıkmasını Önlemek ve sivilceler nasıl geçer? hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.