Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Çay Ağacı Yağı İle Sivilce Geçirme

Çay Ağacı Yağı İle Sivilce Geçirme

Çay ağacı yağı sivilce geçirir mi? Cilt üzerinde ki etkileri nelerdir? Çay ağacı yağı sivilce tedavisinde nasıl kullanılması gerekir? Bunların detayları hakkında bugün bilgi vereceğiz. Yazımızdan çay ağacı ile ilgili öğrenmek istediklerinizi bulabilirsiniz.

Her gencin mustarip olduğu konular arasında sivilceler oluyor. Sivilce geçirmek için birçok formüle başvuruyoruz. Önemli olan ağrısı falan değil. Önemli olan burada çirkin görünümü ve ciltte ki bıraktığı izler oluyor. İz bırakmadan sivilcelerden kurtulmak nerede ise çok zor diyebiliriz. Ama sabır ve azmin sonunda sizde sivilceden doğal yöntemler sayesinde kurtulabilirsiniz.

 

Sivilce İçin Çay Ağacı Yağı Kullanımı

Çay ağacı sayesinde istenmeyen, kâbus haline gelen sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Bugün sizlere çay ağacı yağını sivilce üzerine nasıl uygulamamız gerektiğini anlatacağım.

Her formül herkese iyi gelecek diye bir şey yok. Ama çay ağacı yağı, özellikle ergenlik döneminde başa bela olan sivilcelerden kurtulmaya bire bir diyebiliriz.

Çay ağacı yağı antiseptik özelliğe sahiptir. Bu nedenle cildinize uygulamadan önce küçük bir alanda denemenizi tavsiye ederim.

Sivilce İçin Kullanımı;

Cildinizi ılık su ve sabun ile yıkayın. Temiz bir zemin elde edin.

Aktarlardan veya marketlerden bulabileceğiniz çay ağacı yağını, bir pamuk veya kulak çöpü yardımı ile sivilce üzerine uygulamalısınız.

Sivilcede oluşan şişliklerin ve ağrıların hızlı bir şekilde geçtiğini gözlemleyebilirsiniz.

Sabah, akşam düzenli kullanımda istenmeyen sivilcelerden kısa sürede kurtulabileceksiniz.

Çağ Ağacı Yağının Cilde Faydaları

Çay ağacı yağı sivilceler için iyileştirici bir özelliğe sahip olduğu gibi, mantara, kepek sorununa ve egzema hastalığına da oldukça faydalı. İçeriğinde ki etkenler sayesinde antiseptik bir özelliğe sahiptir. Günümüzde şampuan ve kozmetik ürünleri içerisinde de çay ağacı yağı kullanılmaktadır.

Fakat direk olarak uygulandığında bazı kişilerde ciltte kızarıklık ve yanma etkisi yaratabiliyor. Bu nedenle kullanımına dikkat edilmeli. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında cildiyeden yardım alınması gerekir. Yada bu yağı incelterek de kullanabilirsiniz. Özellikle hassas cildi olanlar zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı gibi malzemeler ile karıştırarak daha hafif şekilde kullanıma sahip olabilir.

Bir önceki yazımız olan İltihaplı Sivilce Neden Olur? İltihaplı Sivilce Tedavisi başlıklı makalemizde İltihaplı sivilce tedavisi, iltihaplı sivilcelerden kurtulun ve İltihaplı sivilcenin hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.