Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Düğün Öncesi Şok Diyet Listesi

Düğün Öncesi Şok Diyet Listesi

Düğün Öncesi Şok Diyet Listesi

Düğün öncesi zayıflamak ve hayallerini süsleyen gelinliği giymek isteyen gelinler, pek çok farklı diyeti deniyor ve bu şekilde kilo vermeye çalışıyor. Ancak önemli olan kısa sürede kilo vermek olduğu için, birçok diyet bu hususta kısa zamanda sonuç vermeyecektir. Düğün öncesi şok diyet listesi ile bu hayalinize kavuşabilir ve hayalinizi kurduğunuz gelinliğe sahip olabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak yapılması gereken, tüm detayları harfiyen uygulamak ve daha sonra yenmesi gereken besinlerin, miktarına uygun olarak yenmesini sağlamaktır. Bu nedenle düğün öncesinde kilo vermek istiyorsanız, bu diyeti uygulayabilir ve gerekli olan tüm faydaları hem sağlığınız için hem de en özel gününüz için sağlayabilirsiniz. Peki, bu diyet nedir ve nasıl uygulanır? Bundan detaylı bir şekilde bahsedelim.

Gelin Diyeti Nedir? Ne İşe Yarar?

Gelin adayları için önemli olan hayalini kurduğu gelinliğe en iyi şekilde yakışmak olduğu için, gelin diyeti ile bu hayallerine en kısa sürede kavuşabilirler. Bu diyet kapsamında planlı bir beslenme gerektiği için, gereksiz besinlerin yenmesine ve zevk için yiyecek tüketilmesine kesinlikle izin verilmez. Çünkü besin miktarı bu sürede düşürülür ve daha doyurucu besinler üzerinde durulur. Gelinler için ortaya konulan bu diyette zaten hali hazırla planlı hareket etmek önemli bir yere sahip olmaktadır. Aylar içerisinde bu kilolarından sağlıklı bir şekilde kurtulmak isteyen gelinler, öncelikli olarak belirli bir besin programına uygun hareket etmesi gerekir. Bunun için de en önemli gerek, protein ağırlıklı bir besin düzenidir. Şimdi sizlere gelin diyetinin detaylarından bahsedelim.

 • Lif içeren besinler, özellikle yulaf, tokluk hissini artırdığı için, bu çerçevede yapılması gereken bu besinlere ağırlık vermektir. Çünkü ilk aşamada yapmanız gereken, az yiyip, tokluk sürenizi uzatmak olacaktır.
 • Bahsedilen detayları uzun bir süreçte uygulayan gelin adaylar, yalnızca düğün için zayıflamış olmuyor ve bundan sonraki hayatında da kilo kontrolü konusunda oldukça başarılı olabiliyorlar. Yani böylece sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanılmış oluyor.

Gelin Diyeti Nasıl Uygulanması Gerekir?

Lifli besinlerin üzerine kurulu olan bu diyet türü, kısa süreli bir diyet türü kapsamındadır ancak bir haftalık dönemde olabileceği gibi 6 aylık bir dönemde de uygulanabilen bir diyet olabilir. Çünkü süreç uzar ve sizde bu sürece en aktif şekilde uyarsanız, yalnızca bu süreçte kilo vermekle kalmazsınız. Çocuk doğurma gibi evrelerden sonra kilo kontrolü ve eski formuna dönme gibi durumlarda, kendinizi hazır hale getirebilirsiniz. Bu diyet kapsamında yapılması ve tüketilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir.

 • Antioksidan seviyesi yüksek olan besinlerin tüketilmesi ve bu besinlerin seviyesinin her daim yüksek tutulması gerekir.
 • Protein her daim sağlıklı yaşamda ve enerji kullanımında çok önemli olduğu için, protein ve sağlıklı yağların kullanımı gelin diyetinde de çok önemli bir yere sahiptir.
 • Aç kalmamak ve öğünleri atlamamak oldukça önemlidir. Çünkü kişi öğünleri atladığı zaman ve aç kaldığı zaman, diğer öğüne kadar olan açlık seviyesi artacak, bu şekilde kısa sürede daha fazla yiyecek tüketmek zorunda kalacaktır. Ancak dengeli bir şekilde öğünlere uyarsa, bu şekilde hem daha az yemiş, hem de arada yediği öğünleri eritmiş olacaktır.
 • Öğünleri atlamak aynı zamanda metabolizmanızı yavaşlatacağı için, aç kalma süreniz normalde uzuyorken, artık kısalmaya başlayacaktır.
 • Bol bol su tüketmek ve suyun yanında pek çok sağlıklı içecek tüketmek çok önemlidir. Çünkü sıvı tüketimi açlık seviyesini azaltacak ve kişinin yemek istediği besinlerden daha az yemesini sağlayacaktır.
 • Düzenli bir şekilde beslenmenin yanında ara öğünlere de önem vermek gerekir. Ara öğünlerde hafif yiyecekler yemeniz, ana öğünlerde daha az beslenmenizi sağlayacaktır. Enerji birikimi ve daha sonra enerjinin kullanılması için bu oldukça önemlidir.
 • Gelin diyeti kapsamında pek çok farklı hususu deneyen gelin adayları, bazı durumlarda beslenme hususunu oldukça azaltmaktadır. Bu durum sağlığınızın bozulmasına ve enerjinizin düşüp, daha kolay hastalanmanıza sebep olur. Bu nedenle kesinlikle günde alınan kalori sayısının 1200 ila 1400 kaloriden aşağı düşmemesi gerekir.

Düğünde Yerinde Bir Kiloda Olmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Gelin adaylarının önem verdiği bu husus, pek çok detayı içerisinde barındırdığından dolayı, uzmanlar tarafından pek çok konuda bilgi aktarımı sağlanmaktadır. Ancak yine de diyet yapayım derken sağlığınızı tehlikeye atmamanız gerekir. Çünkü herkesin vücut tipi aynı değil ve bu nedenle doktorunuza danışarak, bu diyetin sizler için uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz. Peki, diyet kapsamında nelere dikkat edilmesi gerekir? Düğün öncesi şok diyet listesi içerisinde neler bulunur? Bunlara bakalım.

 • Su Tüketmek: Gerçekleştirilen araştırmalar olsun, tecrübeye sahip kişiler olsun, uzmanların ve herkesin bildiği konu, su tüketiminin daha az yemek yenmesine sebep olduğudur. Bu nedenle daha az kalori almak için su tüketimine gereken hassasiyetin gösterilmesi elzemdir.
 • Uyumak: Uykusunu alan kişiler düzenli beslenme konusunda oldukça başarılı oluyorlar ve istikrarlı davranabiliyorlar. Aynı zamanda düzenli uyuyan ve uykusunu alan kişiler, yemek seçiminde dikkatli davranabildiği için, daha fazla kilo verebilmektedir.
 • Hızlı Kilo Vermeye Dikkat Edin: Hızlı kilo vermek sizleri mutlu edebilir ve hayalini kurduğunuz gelinliğe girmenizi sağlayabilir ancak, sonraki yaşantınızda sağlığınızın bozulması ve istikrarınızın kaybedilmesine de sebep olabilmektedir.
 • Kahvaltı Yapın: Kahvaltı günün en önemli öğünüdür ve güne güzel başlamanızın en önemli sebebidir. İstatistiklere göre güne güzel başlayan kişiler daha sağlıklı beslenme konusunda başarılı oluyorlar.
 • Spor Yapmaya Özen Gösterin: Spor ve çeşitli egzersizler yapmak, kilo vermenin en yardımcı hususudur. Bugün fazla kalori tükettiyseniz ve rahatsız olduysanız, her gün yaptığınız spordan daha fazla yapabilirsiniz. Bu şekilde vücudunuzun direncini de korumuş olursunuz.
 • Yemeği Yavaş Yiyin: Yavaş yemek yemek sindirimi kolaylaştırır ve bu şekilde kilo verme oranınız artar. Ancak hızlı yemek yediğinizde ise sindirim geciktiğinden dolayı, istediğiniz kilo seviyesine ulaşmakta zorlanırsınız.
 • Hedefinize Odaklanın: Diyet yapmak istikrar işidir ve istikrarı bozan kişiler başarısız olurlar. Zaten hali hazırda hayatın her döneminde uygulanması gereken bir diyet olan gelin diyeti, istikrar konusuna ihtiyaç duyar. Hali hazırda yapılan araştırmalar, bir işin 21 gün yapılmasının, o işin artık kalıcı olmasını sağladığını söylüyor.
 • Yediklerinize Dikkat Edin: Gün içerisinde yediğiniz besinlerin takibini gerçekleştirmeniz, ne kadar kalori tükettiğinizi bilmenizi sağlayacaktır. Kalori tüketiminizin ne kadar olduğunu bilmekte, daha sondaki aşamada istikrarınızı artıracaktır.
 • Vazgeçmeyin: Kilo vermek bir süreç içerisinde gerçekleşir ve birden olmaz. Bu nedenle belirli bir süre geçtikten sonra kilo veremedim diyerek kendinizi strese sokmayın. Çünkü bu bir istikrar işidir ve istikrarınızı korursanız çok daha fazla başarılı olursunuz.

Gelin adaylarının en çok önem verdiği ve sürekli olarak gelişime odaklı bir sistem olduğu için, gelin diyeti hayatın devamında pek çok fayda sağlar. Bu nedenle istikrarlı bir şekilde bu diyeti devam ettirirseniz, sonraki süreç içerisinde çok daha fazla başarı elde etmiş olabilirsiniz. Bu amaçla yapmanız gereken, istikrarınızı bozmamak ve sürekli olarak stresinizi kontrol etmektir. Düğün öncesi şok diyet listesi için bu önerileri dikkate alarak daha iyi bir sağlıklı yaşam sürebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 10 Günde 6 Kilo Zayıflatan Aristo Diyeti başlıklı makalemizde 10 günde 6 kilo zayıflama, aristo diyeti ve aristo diyeti listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.