Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

En İyi Sivilce Giderici Maske Tarifi

En İyi Sivilce Giderici Maske Tarifi

Sivilce hepimizin rahatsız olduğu olaylardan bir tanesidir. aslında cildin hava almaması ile ölü derilerin dışarı atılmaması sonucu akne ve sivilce oluşumu başlar. Diğer bir yandan da yediğimiz yiyecekler nedeni ile bu sorunlar ile karşılaşıyoruz. Günümüzde birçok sivilce maskesi var. Peki, hangi maske daha iyi? Hangi maske sivilceye iyi geliyor? Gelin birlikte birkaç adet maske inceleyelim.

Ole Henriksen Hygge HydraClay Mask

Sivilcelerin giderilmesi için cildi kurutan bir karışım hazırlanıyor. Sivilce nedeni ile cildin kurumasından şikayetçi olanlar kesinlikle bu maskeyi kullanmalılar. Ole Henriksen maskesinin içinde cildi yatıştırıcı yağlar ve çiçek özleri mevcut bulunuyor. Bu bir kil maskesi olup, cildin yatışmasına ve sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı oluyor.

Avene Cleanance Mask

İçerisinde bulunan AHA ve BHA cilt bakım asitleri sayesinde cilde nazik bir şekilde bakım yapar. Cilt dokusunun yenilenmesine, ciltte ki kiri, ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur. Bu sayede cildin arınmasına ve sivilcelerin giderilmesine yardımcı olacaktır.

The Body Shop Tea Tree Skin Clearing Clay Mask

Maskenin içerisinde çay ağacı özleri mevcut bulunuyor. Bu sayede cilde detoks yaparken ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olur. Cildin derinlemesine temizlenmesine aknelerin giderilmesinde etkilidir. Aynı zamanda cilde uygulandığında ferahlatıcı özelliği ile cildin hava almasını sağlar.

La-Roche Posay Effaclar Clay Mask

Effaclar aslında cilt bakım serisi olup, cildin ferahlamasına, akneye meyilli ciltlerin yatıştırılmasına yardımcı olur. Kil maskesi olarak geçen maske, nazik cilt yapısına sahip olanlar için oldukça uygun. Henüz çıkmamış, çıkmaya hazırlanan sivilceleri bile yok etmede etkili.

Glamglow Supermud Clearing Treatment

Tıkanan ve sivilce ı-oluşumuna neden olan gözenekleri açmak için kullanabileceğiniz bir maske. Cildi arındırmaya ve temizlenmesine yardımcı olur. Bu sayede ciltte oluşan sivilce oluşumunu önler.

Origins Out Of  Trouble 10 Minute Mask

Cilde 360 derece bakım yapmaya yardımcı olan maske, cilde sürüldüğünde 10 dakika içinde etkisini gösteriyor. Ciltte bulunan yağların arındırılmasına cildin sakinleşmesine yardımcı olur. Sivilce oluşumunu önlemek, cildin havalanmasına yardımcı olmak için kullanmanız yeterli.

Bir önceki yazımız olan Sivilce İzleri ve Cilt Kusurlarından Kurtulmanın Yolları başlıklı makalemizde sivilce, Sivilce İzleri ve sivilce izlerini yok etme hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.