Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

En iyi ve En Etkili Sivilce Sabunları

En iyi ve En Etkili Sivilce Sabunları

İnsan sağlığını ve yaşam kalitesini doğrudan etkileyen rahatsızlık haline gelen sivilce sorunu için sizler için sivilcelere iyi gelen sabunlaren iyi ve en etkili sivilce sabunları, yüzdeki sivilcelere sabun uygulamak ve yüzdeki sivilcelere sabun iyi gelir mi tarzındaki soruların cevaplarını bulmaya çalıştık. Genellikle ergenlik dönemi ile kendini gösteren sivilceler, can sıkmakta ve sivilceleri yok etmek için sivilce sabunları ve sivilce sabun fiyatlarını sıklıkla araştırdığı bilinen bir durumdur.

Sivilceye Hangi Sabun İyi Gelir

Sivilcelere son vermenin ilk basamağı cilt temizliğine önem vermek olduğunu belirtmek gerekir. Sivilceleri yok eden sabunlar ile yapacağınız kişisel bakımınız ile sivilcelerin kısa sürede yok olduğuna şahitlik edeceksiniz. Sivilcelere iyi gelen sabun ve sivilceleri yok eden sabun seçiminde dikkatli olmanın önemli vurgulamamız gerekir ki, kaliteli olmayan sivilce sabunları yarardan çok zarar verdiği gibi istenmeyen sonuçların doğmasına neden olabildiğini özellikle belirtmek isteriz.

Sivilcelere  ve siyah noktalara son veren sabunlar seçilirken mutlaka doğal olmasına dikkat edilmelidir. Bazı sivilce sabunları cildinizde zarar verdiğini farketmeniz durumunda mutlaka kullanmayı kesmeli ve doktora danışılmalıdır.

Hava kirliliği, toz ve çevresel etkiler sonucu gözenekler tıkanır ve sivilce ile siyah nokta oluşmaya başlar. Tıkanan gözenekler temizlenmez ve gerekli cilt bakımı yapılmaz ise sivilcenin yanına cilt lekeleri ve kırışıklıklar eklenmesi kaçınılmazdır. İşte günlük hayatınızda kullanabileceğiz sivilcelere iyi gelen sabun isimleri ile sivilceleri yok eden en iyi sabunlar;

Sivilcelere İyi Gelen Sabunlar

Size uygun en iyi sivilce sabunları ve sivilce sabunu markaları ile sivilce sabunu fiyatları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Imex Sivilce Sabunu

Imex sivilce sabunu

Sivilce sorunu olanların ilk denediği sivilce sabunlarından biri olan Imex sivilce sabunu aynı şekilde Imex sivilce kremi bulunmaktadır. Cildi derinlemesine temizleyen Imex sivilce sabunu yağlı cilt üzerinde çok etkilidir. Kuru ciltlerin kullanması pek tavsiye edilmemektedir. Günde 2 defa Imex sabun ile yüzünüzü yıkamanız yeterlidir, yıkadıktan sonra yüzünüzü yıkamayın, ama hassas bir cilt tipiniz varsa mutlaka Imex sabunu ile cildinizi temizledikten sonra durulamanız tavsiye edilmktedir. Düzenli kullanımına bağlı olarak kısa sürede etkili sonuç almanız mümkün olacaktır. Imex sivilce sabunu kullanan her 10 kişiden 8’inde sivilce sorunu ortadan kalktığı gözlenmiştir. Imex sabun eczane fiyatı 40 Lira ile 55 Lira arasında satılmaktadır.

Neutrogena Sivilce Sabunu

Neutrogena Sivilce Sabunu

Neutrogena sivilce yok edici sabun arasında bulunan etkili bir sivilce giderici sabundur. Cilt için herhangi bir zararı bulunmayan Neutrogena Sivilce Sabunu gözenekleri açar, cilde yumuşaklık vermektdir. Akneli ciltler için sivilceye yatkın ciltlerde tedaviye yardımcı olmak amacıyla dermatologlar tarafından tavsiye edilen bir üründür. Sivilceye yatkın ciltteki fazla yağı, cildi gereğinden fazla kurutmadan, yumuşak ve tekili şekilde temizler. Neutrogena Sivilce Sabunu kullanması da oldukça basittir günde 2 defa cilt yıkanır ve iyice durulanır. Daha ilk kullanımdan itibaren cildinizin kirlerden arındığı hissedeceksiniz. Neutrogena Sivilce Sabunu fiyatı 25 Lira ile 35 Lira arasındadır. Sivilce sabunlarının arasında önemli bir yere sahip olan bu sivilce sabununu almak ve bulmak biraz zor olabilir.

Bella Dora Sivilce Sabunu

Bella Dora Sivilce Sabunu

Bella dora sivilce sabunu son zamanlarda en çok tercih edilen ve kalitesini ispat etmiş sivilce sabunlarından birisidir. Bunda en büyük etken ise sivilceler üzerinde gösterdiği etki yanında fiyatının da uygun olması en büyük sebeplerden biridir. Evinizde bulunması gereken bu sabun günlük kullanım için de çok uygun olduğunu belirtmemiz gerek. Bella dora sabunu birçok çeşidi bulunmaktadır ama hepsinin içeriğinde bulunan bitkisel ve doğal içerik olan biberiye, kil ve kükürt sayesinde sivilceleri yok ederken cildi ise kurutmaz, gözenekleri açar, mikropları yok eder bu sabunu mutlaka kullanmanızı tavsiye ederiz. Bella dora sabun fiyatı 4 Lira ile 16 Lira arasında değişiklik göstermektedir.

Sebamed Sivilce Sabunu

Sebamed Sivilce Sabunu

Doktorlar tarafından sıklıkla önerilen etkili sivilce sabunları arasında olan Sebamed sivilce sabunu en çok tercih edilen sivilce sabunlarındandır. Akne tedavisinde etkili olan bu sivilce sabunu özellikle ergenlik döneminde oluşan sivilceleri yok etmede sıklıkla kullanılır. Ayrıca regl dönemimde oluşan sivilceleri de kısa sürede yok ettiği görülmüştür. Sebamed sivilce sabunu sivilceleri yok etmesinin yanında gözenekleri açan, cildi yumuşatan ve bakterilerin üremesini engelleyen bir sabundur. Sebamed sivilce sabunu fiyatı ise 24 Lira ile 35 Lira arasındadır.

Fransız Lavantası Sabunu

Fransız Lavantası Sabunu

Etkili sivilce sabunları arasında bulunan Fransız Lavantası Sabunu mutlaka denemesi gereken sabunlar arasında yer almaktadır. Ergenlik döneminde kullanılmaya başlansa da 17 yaşından küçüklere pek tavsiye edilmemektedir. Fransız Lavantası fiyatı ise 7 Lira ile 30 Lira arasındadır.

Fransız Lavantası Faydaları

 • 17 yaş üzeri sivilce ve akneli ciltlerde kullanılır.
 • Lavanta uzun süreli kullanıldığı takdirde sinirliliğin, uykusuzluğun ve depresyonun azalmasında etkili olmaktadır.
 • Bedenin zindeliğini artırır.
 • Zona hastalığı tedavisinde işe yarar.
 • Yanıklara ve sivilcelere, doku çürümelerinde ve saçlara canlılık verir.
 • İltihaplanmayı önleyici, yatıştırıcı ve hücre yenileyicidir. Yağlı ciltler için önerilir.
 • Bedeni rahatlatır ve zona hastalığı tedavisinde kullanıldığı gibi deri yanıklarına, doku çürümelerinde köpüğü ile friksiyon yapılması durumunda iyileştirici etki gösterdiği belirlenmiştir.

Nilera Okyanus Sabunu

Nilera Okyanus Sabunu

Nilera okyanus sabunu akne sivilceleri geçiren etkili bir sivilce sabunudur. Her cilt tipine uygun olan okyanus sabununu çevrenizde mutlaka deneyen ve etkili sonuç alan bir tanıdığınız vardır. Kesinlikle tavsiye edebileceğimiz sivilce sabunları arasında yer alan nilera sivilce sabunu gözeneklerde biriken yağı ve kiri temizlemekle kalmayıp siyah noktaları da yok eden, cildi sıkılaştıran, pürüzsüz bir cildi yapısına sahip olmanızı sağlayan, günlük olarak kullanabileceğiniz ideal bir sabundur.  Nilera Okyanus Sabunu bitkisel yağlardan üretilmiş ve içeriğinde okyanus suyu ve yosun özü bulunmaktadır.  Nilera Okyanus Sabunu faydaları kullananlar tarafından sıklıkla dile getirilmiştir.

Nilera Okyanus Sabunu nasıl kullanılır?

Cilt günde 2  defa Nilera Okyanus Sabunu ile yıkanarak temizlenir ve bekletilmeden hemen durulanması gerekmektedir. Okyanus sabunu daha ilk kullanımdan itibaren cildi nemlendirmeye başlar. Nilera Okyanus Sabunu fiyatı 30 Lira ile 45 Lira arasında satılmaktadır.

Avene Jel Sivilce Sabunu 

Avene Jel Sivilce Sabunu

Avene Sivilce Sabunu sıvı jel olarak satılmaktadır. Cildin pH değerini koruyarak cildinizi temizler. Paraben içermez. Günlük kullanım için uygundur. Günde 2 defa sabah ve akşam yüzünüzü yıkamanız ve durulamanız yeterlidir. Avene jel genelde yağlı ve akneli ciltler üzerinde daha çok etkilidir. Avene jel sabun fiyatı 40 Lira ile 80 Lira arasında satılmaktadır.

Kekikli Sivilce Sabunu

Kekikli Sivilce Sabunu

Kekik normal tüketildiğinde dahi cilt üzerinde sayısız faydaları bulunmaktadır. Kekik sabunu sivilce tedavisinde sıklıkla kullanılan etkili sivilce sabunudur. Sivilce sorunları ile baş edemediğinizde cildinizdeki sivilceleri kekik sabunu ile yok etmek çok kolaydır. Düzenli olarak günde sabah ve akşam olmak üzeri 2 defa kullandığınızda çok kısa sürede sivilcelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Kekik Sabunun Faydaları

 • Antiseptik etkilerinden dolayı birçok cilt hastalığına iyi gelir
 • Egzama, mantar ve sedef hastalığı tedavisinde çok etkilidir.
 • Ergenlik döneminde oluşan sivilceleri yok eder
 • Kekik sabunu gözenekleri açarak cildi temizler
 • Siyah noktaları yok eder
 • Düzenli kullanıldığında kan dolaşımını hızlandırarak daha gergin ve sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlar
 • İçeriğinde bulunan bitkiler ve zeytin yağı sayesinde saçlarınız içinde kullanabilirsiniz.

Kekik sabunu sivilce oluşumu yok etmede etkilidir. Kekik sabunu aktarlardan ev eczanelerde bulunmakta kekik sabunu fiyatı çok uygundur, doğal olmasından dolayı kekik sabunu zararları yok denecek kadar azdır. Kekikli sabun yan etkisi kullanıldığında cildi yakmasıdır. Kekik sabunu kullananlar çok etkili sabun olduğunu aktarmıştır.

Sizlere bu yazımızda sivilceleri yok eden sabunlar ve en etkili sivilce sabunlarından bahsetmeye çalıştık. Unutulmaması gereken bir durum ise sabunlar her ciltte aynı tepkiyi vermeyebilir. Sivilce sabunları seçiminde mutlaka dikkatli olmak ve bilmediğiniz markaları almamaya öze göstermemiz gerekir.

Sizlerde sivilce sabunları hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sivilcelere iyi gelen kaplıca tedavisi başlıklı makalemizde Cilt hastalıkları tedavisi ve Kaplıcalarda sivilce tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.