Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Ensede Sivilce Tedavisi

Ensede Sivilce Tedavisi

Vücudun birçok bölgesinde zaman zaman sivilceye rastlamak mümkündür. Çoğu zaman sivilcelerin yerleştiği bölgeler can sıkıcı bir hale bürünür ve hemen doktora başvurmak gerekir. Bunlardan biri de ensede oluşan sivilcelerdir. Tabii ensede oluşan sivilcenin tedavisi ve kolay değildir.

 ​​​​​Ensede oluşan sivilcenin tedavisi nasıl yapılır?

Bu tedavi yönteminde kıl köklerinin iltihaplanmış olma olasılığının olmasından kaynaklanabilir. Hormonların vücuttaki yağlanma seviyesinin zaman zaman değişmesi, yağlama ile beraber gözenekler tıkanır ve iltihaplanma süreci başlar. Bu yüzden sivilce sorunu en fazla görülen rahatsızlık türleri arasında önemli bir yerdedir. Ense bölgesinde ortaya çıkan sivilce problemini aşmak için ensenin günlük olarak hijyenik kalması yani yıkanması gerekir.

Özellikle sivilce sorunu aşırı terlemeden dolayı kaynaklanmaktadır. Zaman zaman ense bölümü çok terler ve sivilcenin oluşumuna davetiye çıkarır. O bölge çok terlediği için ister istemez bakteri kapar ve sivilce oluşmaktadır. Ensede çıkan sivilce daha çok kadınlarda oluşan yumurtalardaki sorundan ötürü oluşabileceği ihtimali de vardır. İşte bu durumdan ötürü oluşabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak hastanede bir kan testinin yapılıp uygun bir tedavi yöntemi belirlenebilir. Bazen de ergenlik çağından dolayı oluşur ve tedavisi ise doktorun belirleyeceği kremlerle tedavi edilebilir.

Aloe vera yapışkan özelliğinden dolayı cildi nemlendirerek yağ oranını dengelenmesi bakımından oldukça büyük fayda sağlar. Aynı zamanda rahatlatıcı etkisiyle birlikte ensede oluşan kaşıntı ve yanma gibi hisleri de azaltmaktadır.

Ensede Sivilce Tedavisi

Ensede oluşan sivilceler içinde karbonat bir çözüm yoludur. Yani vücudun yağ üretimini azalttığı için önemli bir etkiye sahiptir. Bunun için karbonat ve su ile oluşturulacak kür ense bölgesine sürüldüğü zaman ovalanır ve 1-2 dakika kadar iyice ovaladıktan sonra 20 dakika kadar kuruması için beklenir. Kurumasının ardından yıkanır ve durulur.

Bir önceki yazımız olan Ayakta Sivilce Tedavisi başlıklı makalemizde Ayakta sivilce tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.