Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Ev Yapımı Sivilce Tedavileri

Ev Yapımı Sivilce Tedavileri

Moral ve motivasyonunuzu direkt etkileyecek sivilcelerin yaşamınızı zehir etmesine izin vermeyin! Ev yapımı sivilce tedavileri ile hem ekonomik olarak rahatlayacak, hem de kısa süreler içerisinde sivilcelerinizden kurtulacaksınız. Ancak, tedavi öncesi cilt türünüzü ve sivilcenizin çeşidini öğrenmenizin büyük avantajları olacaktır. Bu sebeple, cildiniz üzerinde detaylı bir hassasiyet sizleri bekliyor! Hormonsal etkilerin yanı sıra hastalık ve strese bağlı birçok unsurdan kaynaklı sivilceler, tedavisi zor olmayan sağlık sorunlarından birisidir. Hiçbir şekilde telaşa ve kaygıya kapılmamalı ve sivilcelerinizden kurtulmak için akılcı bir yol izlemelisiniz.

Sivilce oluşumunun yoğun olduğu bölgelere dokunmamaya ve zarar vermemeye çalışın. Aksi durumda iltihabın derinizin diğer kısımlarına yayılması kaçınılmaz olacaktır. Evinizde, doğal içeriğe sahip besin ve gıdalarla yapabileceğiniz sivilce kürlerini değerlendirebilirsiniz. Krem ya da maske uygulamalarının etkisizliğinden şikayet ediyorsanız, bu yazımıza kulak vermeli ve sizler için özel olarak hazırladığımız bu kürleri uygulamalısınız. Sivilce çeşitleri konusunda fikir sahibi olarak hangi maskenin cildinize iyi geleceğine emin olmalısınız. Yağlı bir cilde sahip olan birçok kimsenin, yaşamı boyunca sivilce sorunundan kurtulamayacağı düşüncesiyle yaşadığı bilinmektedir. Ancak, bu yazımızda yağlı cilde sahip olanlara da özel sürprizlerimiz olacak!

Yağlı Ciltler İçin Sivilce Maskesi

  • Yoğurt ve çilek karışımı bu maske ile yağlı cildinizdeki sivilcelerden kısa süreler içerisinde kurtulabilirsiniz.
  • Malzemeler: 2 yemek kaşığı yoğurt ve 5-6 orta büyüklükte çilek
  • Hazırlanışı: Tahta bir çatal yardımı ile çilekleri kâseye almalı ve ezmelisiniz. Ezildiğinden emin olduğunuz çileği yoğurda eklemeli ve karıştırdıktan sonra karışımınızın etkilerine tanık olabilirsiniz.

Yumurta Akı İle Sivilce Maskesi

  • Yumurta akının cildiniz üzerinde yaratacağı olumlu etkilere hazırsanız bu karışımı deneyebilir, sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. Sivilce maskesi arasında özel bir yere sahip olan bu maskenin hazırlanışı ve uygulaması oldukça kolaydır. Pratik ve doğal bu kürü denemediyseniz hala ne bekliyorsunuz?
  • Malzemeler: 2 yemek kaşığı kadar bal, 2 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 yumurtanın akı
  • Hazırlanışı: Karıştırma kabına yumurtanın akını yerleştirmelisiniz. İçerisine sarısının karışmamasına özen göstermelisiniz. Daha sonrasında içeriğine balı ekleyerek çırpmaya başlayabilirsiniz. Kuru cilt türüne sahip olanların bu karışımdan bu şekilde faydalanması tavsiye edilmektedir. Yağlı bir cilt türünde ise limon suyu ekledikten sonra karıştırarak kullanmanız mümkündür. Cildinizin temiz olmasına dikkat etmeli ve karışımı sürmenizle birlikte 15 dakika kadar bekleyiniz. Yüzünüzü ılık su ile yıkadıktan sonra haftada 1 olmak üzere bu maskeden yararlanabilirsiniz.

Limon Suyu İle Hızlı Sivilce Maskesi

Sivilce ve cilt konusunda oldukça önemli bir yere sahip olan limon suyu maskesi, hem kolay yapılması, hem de etkileri sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Akşam uyumadan hemen önce limonu ikiye bölmeli ve yarısının suyunu sivilcenizin olduğu bölgelere sürmelisiniz. Masaj şeklinde yüzünüzde gezdirmenizin mümkün olduğunu da eklememiz gerekiyor. Bu uygulama sonrasında yüzünüzü yıkamamalı ve direkt olarak uyumalısınız. Uyanmanızla birlikte yüzünüzü ılık bir su ile yıkayabilir ve bu uygulamayı düzenli olarak her gün yapabilirsiniz.

Limon suyunu her bölgeye sürmemeli ve kaşıntı gibi sorunlara yol açmamalısınız. Kuru bir cilde sahip olmanız durumunda limon suyunu sade bir şekilde kullanmaktan kaçınmalısınız. Doğal içeriğe sahip gıdalarla karışım hazırlayabilir ve sivilcelerinizin önüne geçebilirsiniz. Sivilcelerinizi arttıracak ve cildinizde çeşitli hasarlara yol açabilecek maske kürlerinden uzak durmalısınız. Doktorunuz kontrolünde ilaç ve tedavi yöntemlerinin mümkün olduğunu aklınızdan çıkarmamalı ve telaşa kapılmamalısınız. Sivilce tedavileri hakkında dilediğiniz soruyu yöneltebilir ve sağlıklı bir sürecin ilk adımını atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çocuklarda Sivilce Nedeni Ve Tedavisi başlıklı makalemizde Bebek sivilcesi ve sivilce problemi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.