Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Lavanta Kürü

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Lavanta Kürü

Sivilceler birçok insanların baş düşmanı haline gelmiştir. İnsanlar sivilceden kurtulmak için birçok yöntem denemiştir. Sivilceler genellikle ergenlik dönemlerinde daha fazla görülür bunun nedeni ise vücudun çok fazla yağ depolaması sonucunda sivilce oluşumu gözlenmektedir. Yetişkinlerde de görülür genellikle çok fazla yağlı veya baharatlı yiyecekler tüketilmesi, uzun süre banyo edilmemesi sürekli terli olunması, sigara alkol gibi kötü alışkanlıktan dolayı sivilce oluşmaktadır. Uzmanlar sivilce oluşumunu tehdit edecek yiyecek ve içeceklerden uzak durulması gerektiğini belirtmişlerdir aksi halde vücudun birçok yerinde sivilce oluşabilir. Aynı zamanda sivilceleri tetikleyen temizlik ürünlerden uzak durulmalı. Sivilce çıktığı zaman kesinlikle patlatılmaması önerilmektedir.

Sivilceden kurtulmak için Herkes tarafından övgüyle bahsedilen İbrahim Saraçoğlu sivilce lavanta kürü kullanılmasını birçok kişi tarafından önermektedir. Bu kül sivilceye neden olan ölü hücreleri tamamen temizler ve cildi pürüzsüz hale getirir.

İbrahim Saraçoğlu tavsiyeleri

Pahalı kremlerin cildinizi sadece gizlemektedir lakin lavanta külü cildi güzelleştiriyor ve sivilcelerden arındırır. Lavanta külü günlük kullanımda cildi pürüzsüz hale getiriyor ve gün geçtikte cildinizin rengi açılacaktır. Birçok kişi tarafından denendi ve övgüyle bahsedildi.

 Lavanta külü oldukça etkili bir yöntemdir ve kesin sonuçlar doğurur. Lavanta külü 15 ile 25 arasındaki yaslarda daha etkilidir bu yaşlarda daha erken sonuç alabilirsiniz.15 gün içerisinde sivilce oluşumunu tamamen engeller ve cildi oldukça pürüzsüz hale getirilir lavanta külünde yaş kısıtlaması yoktur lakin yası genç olanlarda daha erken sonuç elde edilir.

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Lavanta Kürü Yapılışı

Yaklaşık 4-5 gram lavanta, bir buçuk su bardağı suyun içinde 15 dakika demledikten sonra sıcak sıcak içilmesi gerekiyor yalnız kısık ateşle demlenmeli ve kesinlikle verilen süreyi geçmemelidir bitirilemeyen külü buzdolabına atılmamalıdır ertesi gün tazesi yapılmalıdır 15 gün sonra 5 gün arayla tüketilmesi önerilir.

Bir önceki yazımız olan Ensede Sivilce Tedavisi başlıklı makalemizde Ensede Sivilce Tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.