Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Limon Kolonyası Sivilceye İyi Gelir Mi?

Limon Kolonyası Sivilceye İyi Gelir Mi?

Kişilerde yaygın olarak sivilce problemi genellikle hormon bozuklukları ve yağlı yiyeceklerin tüketilmesinden dolayı yaşanmaktadır. Ergenlik döneminde de ergenlik sivilcesi problemi bu yaş aralığındaki gençlerde görülmektedir. Yağlı cilt tipine sahip olan kişilerde daha sık ve çok sivilce problemi görülmektedir.

Kuru cilt tipine sahip kişilere göre yağlı cilde sahip olanların sivilce oluşumuna daha çok dikkat etmesi gerekmektedir. Cilt üzerinde kir ve mikrobun birikmesi sivilce oluşumuna neden olmaktadır. Yağlı ciltlerde yaşanan sık yağlanma sivilce oluşumuna zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle yağlı cilt tiplerinde kişilerin düzenli olarak ciltlerindeki yağlanmayı temizlemeleri, yağlı yiyecek tüketiminden kaçınmaları ve cilt temizliklerine özen göstermeleri gerekmektedir.

Ekonomik Doğal Sivilce Maskeleri

Sivilcelerden kurtulmak isteyen birçok kişi evde hazırlanan cilt maskeleri denemektedir. Kozmetik marketlerde çok sayıda hazır sivilce maskeleri bulunmaktadır. Bu maskeler de sivilce tedavisinde etkili sonuçlar vermektedir. Fakat evde hazırlanan sivilce maskelerine göre daha maliyetli olduğu için birçok kişi evdeki doğal ürünler ile maske yapmayı tercih etmektedir.

Her evde bulunabilen birçok ürünler ekonomik sivilce maskeleri hazırlamak mümkündür. Yaygın olarak kullanılan ekonomik sivilce maskeleri arasında limon – bebe pudrası ile hazırlanan maske de yer almaktadır.

Bebe Pudrası Kolonya Maskesi

Bebe pudrası ve kolonya ile hazırlanan sivilcelere karşı etkili cilt maskesi ekonomik olmasının yanı sıra hızlı bir şekilde hazırlanabildiği için zaman problemi olan kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.

Bir tatlı kaşığı kolonyaya bir yemek kaşığı pudra eklenerek hazırlanan cilt maskesi, sivilceler üzerinde kurutucu etki yaratmaktadır. Bu iki madde karıştırılarak hazırlanan maske, sivilce problemi olan bölgeye uygulandıktan sonra 20 dakika bekletilmesi gerekmektedir. Maske yirmi dakika sonra kuruduğunda ciltten nazik bir şekilde soyarak temizlenmelidir. Kalan parçalar ise cilt yıkanarak temizlenebilmektedir.

Bu maske uygulamasından sonra ciltte gerginlik hissedilmektedir. Bunun atılması için cildin gül suyu ile silinmesi tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda maske sonrası cildin nemlendirilmesi cilt kuruluğu yaşanmaması için önemlidir. Fakat nemlendirici tercih ederken içeriği yağlı olmayan nemlendiriciler tercih edilmesine özen gösterilmesi gerekmektedir.

Limon Kolonyası Sivilceye İyi Gelir Mi?

Bir önceki yazımız olan Alındaki Sivilceler Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde Alındaki Sivilceler ve alındaki sivilceler nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.