Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Maden Suyu Sivilceleri Geçirir mi?

Maden Suyu Sivilceleri Geçirir mi?

Cilt bakımı bayanlar için oldukça önemli bir konudur. Her kadın pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olmak ister. Ancak kimi zaman sivilce problemi bir çok kadını bu hayalinden uzaklaştırır. Düzenli olarak uygulanacak bakımlarla sivilce probleminden kurtulmak mümkündür. Özellikle de doğal yöntemler sivilcelerin kalıcı olarak geçirilmesi için en ideal çözümdür. Maden suyu sivilce geçirir mi? diyenler için maden suyu ile sivilce tedavisinden bahsedeceğiz.

Öncelikle maden suyunun cilde faydalarından bahsedelim;

  • Cildin pürüzsüz görünmesini sağlar
  • Parlaklık ve ferahlık kazandırır
  • Gözenekleri sıkılaştırır ve cilde güzel bir görünüm katar
  • Ciltte yağ, kir ve tozlardan arındırır
  • Yaşlanmaya bağlı kırışıklıkların oluşumunu önler
  • Cildi derinlemesine temizler ve nem kazandırır

Maden Suyu İle Sivilce Tedavisi

Sivilcelerden kurtulmak için en etkili çözümler doğal maskelerdir. Maden suyu ile hazırlayacağınız maske tarifleri sivilce sorununun kalıcı çözüme kavuşması için etkilidir.

Soda İle Bakım

Gece yatmadan önce maden suyu ile cildinize bakım yapabilirsiniz. Bu uygulama için maden suyunu küçük bir kaseye alın. Ardından pamuğu batırarak pamukla cildinizi temizleyin. Bu işlem sonrasında cildinizi durulamadan o şekilde uyuyun. Her gece düzenli olarak bu işlemi uyguladığınızda kısa sürede sivilcelerin kuruduğunu ve azaldığını göreceksiniz.

Soda ve Aspirin Maskesi

  • Yarım şişe soda
  • 1 tane aspirin

Küçük bir kabın içerisine sodayı dökün ve içerisine aspirini atın. Aspirin eridikten sonra pamuk yardımıyla maskeyi cildinize uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi durulayın. Sivilce sorusuna kısa sürede çözüm bulmak için haftada en az 3 kez bu maskeyi tekrarlayın.

Soda ve Limon Maskesi

  • Yarım şişe soda
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu

Malzemeleri küçük bir kasede karıştırarak yine pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra cildinizi durulayın.

Sivilce tedavisi için maden suyu ile kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Ancak son maske tarifi için direkt olarak limonlu soda kullanmaktan kaçının. Özellikle doğal limonun suyundan faydalanmanız gerekir.Son olarak soda alırken içerisinde nitrit ve amonyak olmamasına da özen gösterin.

Bir önceki yazımız olan Aloe Vera Jeli İle Sivilce Sorununa Çözüm başlıklı makalemizde aloe vera jeli ile sivilce tedavisi, aloe vera jeli sivilce maskesi ve sivilce sorununa aloe vera jeli hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.