Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Patlamış Sivilce Nasıl Geçer?

Patlamış Sivilce Nasıl Geçer?

Vücudun her bölgesinde çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkabilen sivilce, insanları rahatsız eder. Özellikle yüzde çıkan iltihaplı ve ağrılı sivilceler hem görüntüsü ile rahatsız ettiği gibi hem de ağrısı ile de kişilerin huzursuz eder. Bundan dolayı birçok kişi yanlış olduğunu bilse dahi sivilcenin geçmesi için gerekli süreyi beklemeden sivilce ile oynar ve patlatır.

Sivilce patlatıldığında içerisindeki iltihaptan kurtulmuş olsanız da kötü bir görünüm kalacaktır. Bu görünüm kişilerin canını daha çok sıkar. Üstelik içerisinden çıkan iltihap ne kadar dikkat etseniz de cildinize yayılacağından dolayı yeni sivilcelerin oluşmasını da tetikler. Bundan dolayı sivilcelerin geçmesi için maskeler olduğu gibi aynı zamanda sıkılmış sivilce izlerinin geçmesi için yöntemler de bulunuyor.

Buz

Sivilcenizi bilerek veya farkında olmadan patlattığınızda geriye kızarık bir görüntü kalır. Sivilce görüntüsü olmasa da bu görünüm de en az onun kadar rahatsız edici… İşte bu görünümün biraz yumuşaması için buz uygulaması sivilce izlerinde etkili yöntemler arasında yer alır.

Bir kalıp buzu sivilce izinin olduğu bölgede gezdirdiğinizde izin küçüldüğünü ve kızarıklığın da azaldığını fark edeceksiniz.

Aspirin

Aspirin maskesi ciltte sivilce maskeleri arasında en çok uygulanan maske olarak biliniyor. İçeriği ile sivilceleri anında küçültme ve geçme süresini kısaltma etkisine sahip olan aspirin aynı zamanda sıkılmış sivilce izlerini geçirmek için de kullanılabilir. Bir aspirini ezip birkaç damla su ile karıştırın. Macuna benzer bir kıvam elde ettiğinizde bölgeye uygulayıp kuruduktan sonra durulayın.

Patlamış Sivilce Nasıl Geçer?

Patlamış Sivilce Nasıl Geçer?

Sivilce İzi Kremleri

Evdeki doğal malzemelerden salatalık ve limon suyunu da sivilce izi maskesi olarak kullanabilirsiniz. Ancak bu tür bitkisel ve doğal içerikli maskeler cildinizde bulunan sivilce kızarıklıklarının ve patlamış sivilce görüntüsünün geçmesi için daha uzun süre gerekir. Sizler daha kısa sürede ve daha hızlı sonuç alabileceğiniz bir ürün istiyorsanız eczanelerden temin edebileceğiniz sivilce izi kremleri gibi ürünleri kullanarak izlerin yok olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Bu süre içerisinde kozmetik ve kimyasallardan bu bölgeyi korumak, sürekli temiz tutmak da iyileşme sürecini hızlandırıcı etki gösterecektir.

Bir önceki yazımız olan Sivilcelerin Yayılması Nasıl Önlenir? başlıklı makalemizde sivilcelerin yayılması hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.