Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Sarımsak Sivilceye İyi Gelir mi?

Sarımsak Sivilceye İyi Gelir mi?

Her derde deva olan sarımsak sağlık açısından mucize etkilere sahiptir. Özellikle içerdiği antioksidanlar sayesinde zararlı bakterilerle savaşmaya birebir olan sarımsak birçok cilt problemi için çözümdür. Sivilce ve akne gibi cilt problemlerine hapsolan bakterileri yok etmeye etki sağlayan sarımsak doğal bir antibiyotiktir. Sarımsak sivilceye iyi gelir mi diyenler için sarımsakla sivilce kurutma yönteminden bahsedeceğiz. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki anti-bakteriyel ve anti inflamatuar özelliği bulunan sarımsak tıkanan gözenekleri ve burada biriken bakterileri yok etmeye bire birdir. Sivilce oluşan bölgelere uygulandığında buradaki enfeksiyonu yok ederek sivilcelerin yayılmasını önlemektedir.

Pek çok ülkede doğal antibiyotik olarak görülen sarımsağısivilce tedavisi için kullanmak mümkündür. Sivilce başına sürülen sarımsaksivilceyi kurutma ve enfeksiyonu giderme özelliğine sahiptir. Ancak bu konunaönemli bir uyarı yapmak gerekiyor. Cildinizi olası bir alerjik reaksiyona karşıkorumak için sarımsağı öncelikle bileğinize sürün ve 5 dakika kadar bekleyin.Eğer cildinizde kızarıklık ya da kaşınma gibi bir sorun olmadıysa sivilceler için sarımsak tedavisi uygulamanız mümkündür.

Sivilce İçin Sarımsak Çözümü

Sivilceler için sarımsağı kullanabileceğiniz en kolay çözüm yolu sivilce başına sarımsak sürmektir. Bu yöntem için 2 diş sarımsağı iyice ezin ve içerisine yeterli miktarda su koyarak karıştırın. Hazırladığınız karışımı sivilcelerin üzerine uygulayın. Yaklaşık 5 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Bu yöntemi temiz cilde uygulamanızda fayda var.

Sivilceler İçin Sarımsak Kürü

2 diş sarımsağı soyduktan sonras içerisine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin ve iyice ezin. Hazırladığınız karışıma pamuğu batırarak hafifçe sorunlu bölgelere bu sudan sürün. Kürü cildinizde 5 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık su ve sivilceler için üretilmiş doğal sabunla arındırın.

İstenmeyen sivilcelerden kurtulmak için en etkili çözümyollarından birisi olan sarımsağı haftada 2 kez düzenli olarak kullanmalısınız.Sivilcelerin kuruması için uygulayacağınız bu yöntemi abartmamanız gerekiyor.Doğal antibiyotik özelliği taşıyan sarımsak az miktarda dahi uygulandığındacildinizde hemen etki gösterecektir. Sivilcelere sarımsak maskesi uygulayarakbirkaç hafta içerisinde sivilce problemine son verebilir, sivilce izleriniazaltmayı sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sivilce Lekeleri İçin Limon ve Bal Maskesi başlıklı makalemizde limon ve bal ile sivilce maskesi, sivilce lekeleri için maske tarifi ve sivilce lekelerine limon ve bal maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.