Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

 Sivilce Çıktı Hamile Değil Miyim?

 Sivilce Çıktı Hamile Değil Miyim?

Hamilelik kadınlar için bence en kutsal dönemdir. Çünkü bu dönemde çekilen ağrılar, çekilen sancılar, çeşitli cilt rahatsızlıkları, alınan kilolar, oluşan ödemler, sürekli yorgunluk hissi gibi daha onlarca sayabileceğimiz soruna göğüs geren en önemli varlıktır kadın. Hamilelikte olan sorunlar elbette geçici olan sorunlardır. Ama bazen hamilelik ile oluşan rahatsızlıklar kalıcı sorunlar açabilmektedir.

Hamileliğin anlaşılmasında adet döneminin uzaması en önemli etkendir. Adet düzensizliği olan bayanlar da ise hamile olup olmadığını anlamak uzun sürebilir. Hemen hemen her genç kız ve bayanlarda adet dönemi öncesi belirtileri oluşur. Bunların başında adet öncesi sivilcelenme dahildir. Bazen tek bir sivilce ile kendini belli ederken bazen de bir kaç sivilce birden çıkabilmektedir.

Peki ya yüzümde veya vücudumda sivilce çıktı hamile değil miyim? Hamilelik böyle sadece bir sivilceyle, akneyle anlaşılacak bir durum değildir. Bunun için çeşitli tahliller yapılması gerekmektedir. Sivilce adet döneminin belirtisi diye hamile değil miyim hissine kapılmak doğru değildir. Cilt tipine bağlı olarak her bayanda vücut farklı reaksiyonlar verebilir ve bu durum gayet normaldir.

Hamilelik Döneminde Sivilce

Adet dönemi için sivilce konuşulabilir ama hamilelik için sivilce belirtidir demek doğru sonuçlara götürmez bunun için daha bilimsel konuşmak ve doktora muayene olmak gerekir. Hamilelik dönemlerinde de pek çok kadın sivilce ile uğraşmak zorunda kalabilir. Sivilceli cilt yapısına sahip olup olmamakla da pek alakası olamamaktadır. Gebelikte özellikle 8. haftadan itibaren hormon değişimlerinden kaynaklı olarak önceden olan veya daha öncesinde olmayan sivilceler çıkabilir ve hatta sayısı artabilir. Bu durum gayet normaldir ve kişiden kişiye farklılık gösterir. Çünkü kişilerin hormonal değişimleri bilinmemektedir. Çok nadir de olsa bazen sayıca fazla olan sivilceler hamilelik döneminde azalma olabilir. Hamilelikteki bu sivilcelenme evresi doğumla birlikte normale dönecektir. Hormonlar normale döndüğü an hamilelikte ki cilt sorunları yok olacak veya azalacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kulak Memesinde Sivilce Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde kulak memesinde sivilce, Kulak Memesinde Sivilce Nasıl Geçer ve Kulak Memesinde Sivilce Tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.