Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Sivilce Giderici Maske Tarifleri

Sivilce Giderici Maske Tarifleri

Özellikle son yıllarda sosyal hayat içinde, başta genç hanımlar olmak üzere hemen herkes cilt bakımına özel bir önem vermektedir. Cildin temiz ve bakımlı olması kişilerin çekiciliğini arttırdığı gibi özgüveni de sağlamaktadır.

Ancak gerek ergenlik nedeni ile yaşanan hormonal değişimler gerekse yaşamın telaşı içindeki sıkıntılar cildimizde ve özellikle yüzümüzde sivilceler çıkmasına neden olabilmektedir.

Pek çok sivilce sorunu bir süre sonra kendiliğinden geçer ve aslında önemsenmemelidir. Fakat sivilcelerin sayısı, hacmi ve içeriği büyüdükçe sivilceler sorun olmaya başlar. İşte bu noktada çoğu kez doğal yöntemlerle evde hazırlanan sivilce karşıtı maskeler devreye girer.

Çeşitli meyva ve baharatlar ile hazırlanabilen bu maskeler oldukça faydalı olabilmektedir.

Birkaç Sivilce Maskesi

Sivilcelerden kurtulmak için uygulanan maskelerden en önemlisi karbonat maskesi olarak sayılabi-lir. Oldukça etkili sonuçlar yaratan karbonat maskesi, 2 tatlı kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı suyun karışımı ile elde edilir.

Bu karışım sivilcelerin üzerine uygulanır. Bir kulak pamuğu kullanılabilir bunun için. Yaklaşık 20 dakika gibi kısa bir süre bekledikten sonra yüzünüzü yıkamalısınız.

Asidik bir yapısı olan domatesten de faydalanılabilir. 2 yemek kaşığı domates rendesine 1 yemek kaşığı nişasta ekleyerek, macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Yüzünüze uygulayarak yaklaşık 15 dakika kadar bekleyin ve durulayın. Bu domates maskesi özellikle yağlı cilde uygulandığında iyi sonuç vermektedir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sivilce maskesi yaparken öncelikle malzemelerin doğru ve eksiksiz olmasına dikkat etmek gerekir. Zaten birkaç malzeme ile oluşturulan sivilce maskeleri, kaliteli malzeme ile yapılmalıdır.

Kaliteli malzeme kullanmanın yanında, dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da maskenin kullanım süresidir. Etkiyi arttırmak için daha uzun süre ya da daha fazla malzeme kullanmak kaş yapayım derken göz çıkarmak gibi sonuçlara neden olabilir.

Sivilce Giderici Maske Tarifleri

Sivilce Giderici Maske Tarifleri

Hazırlanan tarifler tam olarak ölçülere uygun şekilde hazırlanmalı, kaliteli malzeme kullanılmalı ve  maske belirtilen süre kadar tutulduktan sonra bol ılık su ile güzelce temizlenmeli ve durulanmalıdır.

Tüm bu kurallara uyarak yapılan sivilce maskeleri sonuç vermez ise mutlaka bir doktora danışılmalıdır. Çünkü altta yatan bambaşka bir sorun nedeni ile sivilce problemi yaşıyor olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sivilceler için Evde Maske Tarifleri başlıklı makalemizde sivilce doğal yöntemler ve Sivilce evde maske hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.