Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir?

Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir?

Bebeklerde bile sivilce problemi görülebilir. Hem kadın hem erkeklerde yaygın olarak görülen cilt problemleri arasında yer alan sivilceler, bazen ciltte lekelere sebep olur. Kişinin cilt sağlığını olumsuz etkileyen ve dış görünüşünden hoşnut olmamasına neden olan bu durum karşısında birçok kişi bu lekeleri geçirmek için çeşitli yöntemler dener.

Sivilcelerin iz yapmaması için öncelikle koparılmaması veya sıkılmaması çok önemlidir. Ancak yüzünüzde veya vücudunuzun çeşitli bölgelerinde var olan sivilce lekeleri için evde uygulayabileceğiniz yöntemler de etkili olmaktadır. Evdeki yöntemlerin yanı sıra güzellik merkezlerinde yapılan bazı uygulamalar da sivilce izlerinin geçmesine yardımcı olur.

Limon İle Tedavi

Kadın ve erkekler tarafından evlerde uygulanan hem hızlı hem de ekonomik sivilce izi tedavisi yöntemlerinin başında limon gelir. Asidik içeriğiyle cilt rengini açmada, leke ve sivilce izlerinin geçmesinde etkili olan limon kullanılırken dikkatli olunmalıdır. Hassas ciltlerde tahrişlere yol açabileceğinden dolayı limon maskesini su ile seyrelterek kullanabilirsiniz.

Limon maskesi için bir limonun suyu ile gül suyunu karıştırıp pamuk yardımı ile izlerin üzerine uygulamanız yeterli. Haftada 1 uygulayabileceğiniz bu maskeyi 15 dakika bekletip durulayabilirsiniz.

Bal ve Aspirin Maskesi

Her evin mutfağında bulunan malzemeler cilt bakımı maskesi olarak oldukça etkili olmaktadır. Sizler de evde uygulayacağınız sivilce izi maskesi yaparken bu malzemeleri kullanabilirsiniz. Bal ve aspirin maskesi birçok kişi yaygın olarak kullanılır.

Cildin nemlenmesi için de oldukça faydalı olan bal ve aspirin maskesi ciltte kalabildiği kadar kalmalıdır. Ancak hassas ciltli kişilere yarım saati geçmemeleri önerilir. Aspirini ezip az miktarda bal ile hızlıca hazırlayabileceğiniz bu maskeyi haftada 1 uygulayabilirsiniz.

Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir?

Sivilce İzleri Nasıl Yok Edilir?

Lazer tedavisi

Evde denediğiniz yöntemler ile sivilce izlerinin yok etmek için etkili sonuç alamadıysanız güzellik merkezlerindeki yöntemleri deneyebilirsiniz. İnatçı ve çok önceden oluşan izler, evde uygulanan maskeler ile geçmeyebilir. Son dönemlerde birçok alanda kullanılan lazer tedavisi sivilce izlerinin silinmesi için de tercih ediliyor.

İzlerin büyüklüğüne ve çokluğuna göre değişen seanslar ile uygulatacağınız sivilce izleri için lazer tedavisi cildinizin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Yanakta Sivilce İzleri Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde Sivilce izleri için maske, Sivilcelere Elma sirkesi ve Yanakta Sivilce İzleri Nasıl Geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.