Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Sivilce İzlerine Bitkisel Çözüm

Sivilce İzlerine Bitkisel Çözüm

Sivilceler cilt bakımı ve güzellik konusunda en sık karşılaşılan sorunların başında gelir. Birçok kişinin muzdarip olduğu bu sorunun çözümü için çeşitli kremler, ilaçlar ve bakım merkezleri vardır. Ancak çok büyük sivilce problemleriniz yoksa boşuna dert etmenize de gerek yok. Evde uygulayacağınız kolay yöntemlerle sivilce izlerine bitkisel çözüm bulabilirsiniz. Pahalı kozmetik ürünlere ya da güzellik merkezlerine para dökmektense düzenli olarak uygulayacağınız bitkisel yöntemler daha avantajlı olacaktır. Ayrıca unutmayın ki bitkisel çözümler yüzyıllar öncesinden günümüze kadar ulaşmış en güvenilir yöntemlerdir. Bu yöntemler sayesinde hem sivilce izlerinden kurtulabilir, hem de cildinizin ölü hücrelerden arınmasını sağlayabilirsiniz. Bilhassa saatlerce kendinizi bu sorunun çözümüne adamanıza da gerek yok. Sunacağımız çözümler gayet pratik ve tüm cilt tipleri için uygundur.

Sivilce İzlerine Bitkisel Yöntemler

Patates

Cildinizde oluşan sivilce izlerinden kurtulmanızı sağlayacak en doğal ve pratik çözüm patatestir. Cildi zararlı bakterilerden arındırarak ölü hücrelerin atılmasını sağlar. Yöntem son derece basit ve tüm cilt tipleri için uygundur. Patatesi rendeleyerek cildinize uygulayın. Yaklaşık 15 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Haftada en az 3 kez bu yöntemi düzenli bir şekilde tekrarlayın.

Yulaf ve Bal

Sivilce izlerine bitkisel yöntem olarak uygulayabileceğiniz yulaf ve bal karışımı cildinizi bakterilerden arındırmada en güzel çözümdür. 1 yemek kaşığı yulaf gevreğini yeterli miktarda ılık su ile iyice ezin. Ardından karışıma 1 çay kaşığı bal ilave ederek cildinize uygulayın. 15 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi ılık su ile durulayın.

Limon ve Yumurta Akı

Protein ve vitaminler açısından zengin olan bu yöntem cilt yüzeyinin yenilenmesini sağlar. 1 yemek kaşığı yumurta akı ile 1 yemek kaşığı limonu karışım haline getirerek cildinize uygulayın. Diğer yöntemlerden farklı olarak bu karışımı cildinizde sabaha kadar bekletin. Uyandığınızda cildinizi ılık su ile durulayın.

Cilt bakımı yaparken maskelerin düzenli uygulanması önemlidir. Sivilce izleri için bitkisel çözüm olarak sunduğumuz yöntemlerin de haftada en az 2 defa uygulanmasında fayda var. Düzenli olarak uygulamadığınızda fayda görmeyeceğiniz gibi, izlerin zaman içerisinde cilde yerleşmesine neden olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sivilce Nasıl Kurutulur? başlıklı makalemizde cilt güzelliği, Kısa sürede sivilce kurutma ve sivilce kurutmak hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.