Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Sivilce Kapatıcı Bant

Sivilce Kapatıcı Bant

Yüzümüzde çıkan sivilceler insanların her zaman çanını sıkar. Sivilceler genellikle ergenlik dönemlerinde görülür bunun nedeni ise ergenlik döneminde vücut un çok fazla yağ üretmesidir. Yetişkinlerde ise genellikle yanlış beslenme, uzun süre banyo etmeme, sigara alkol kullanımı gibi nedenlerden dolayı çıkar. İnsanlar sivilcelerden hemen kurtulmak ister veya kamufle etmek için yöntemler arar. Sivilceli yüzle dışarı çıkmaz istemezler çıktıklarında ise kendilerini çok kötü hissederler. Bu problemden dolayı sivilce kapatıcı bant arayışlarına girer. Bu bantlar sivilcelerinizi kapatır ve sivilcesiz bir temiz cilt gibi görünüm verir. Cilde kesinlikle zarar vermez ama sivilceleri iyileşmesini uzun sürecektir. Bu bant sivilcenizi iyileştirmez daha çok sivilcenizi kapatır ve bir nevi kamuflaj yapar.

Sivilce Kapatıcı Bant

Bu bandı sadece dışarı çıkarken kullanmanız tavsiye ediliyor geçe yatarken kullanılmaması gerekiyor aksi halde sivilceleriniz iyileşmeyecek. Her gün bandı değiştirmek gereklidir çok fazla kullanılması önerilmemektedir.

Birçok uzman bu tür bantları kullananlar için bu bantla birlikte sivilce kremini altına az bir şey sürmek tedavi sürecini hızlanacaktır. Geceleri kesinlikle takılmaması gerekiyor.

Sivilceler için ne yapmalıyım?

Sivilceler birçok insanların korkulu rüyası haline gelmiştir sivilcelerden kurtulmak için uzmanlar tuzlu suyu önermektedir. Tuzlu su cilde ki sivilceye neden olan ölü hücreleri derinlemesine temizler ve cildi kısa sürede pürüzsüz hale getirir

Sivilcelere Elma sirkesi

Elma sirkesi oldukça etkili bir yöntemdir birçok kullanıcı tarafından övgüyle bahsedilen elma sirkesi cildi derinlemesine temizler ve sivilceye neden olan yağı azaltır kısa sürede sivilcelerden kurtulmanızı sağlar.

Sivilcelere Kaya tuzu

Kaya tuzu tuzlu su kadar etkili olmasa da kurutucu özelliğinden dolayı sivilceleri tamamen yok eder birçok kişi tarafından denendi ve onaylandı.

Sivilcelere Limon suyu

Limon suyu sivilce kurtulma konusunda etkili bir yöntemdir yarım limonu 1 çay bardağına sıkıp sivilce olan bölgeye uyguluyoruz. Günlük kullanımda gözle görülür etki gözlemlenir.

Bir önceki yazımız olan  Sivilce Çıktı Hamile Değil Miyim? başlıklı makalemizde Hamilelik Döneminde Sivilce hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.