Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Sivilce Lekeleri İçin Limon ve Bal Maskesi

Sivilce Lekeleri İçin Limon ve Bal Maskesi

Stres, genetik faktörler, aşırı güneş ışınlarına maruz kalmak, regl dönemi, kullanılan ilaçlar ve kozmetik ürünler sivilce probleminin en büyük nedenlerindendir. Nedeni her ne olursa cildin kötü görünmesine yol açan sivilceler ciddi bir problemdir. Özellikle kış aylarının gelmesi ile birlikte artan cilt sorunlarınıza doğal maske tarifleri ile çözüm bulabilirsiniz. Sivilce lekelerine limon ve bal maskesi uygulayarak kısa sürede cildinizi pürüzsüz bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Maskeden yüksek etki sağlamak istiyorsanız haftada en az 3 kez düzenli şekilde uygulamanızda fayda var.

Estetik açıdan kişilerin en dikkat çekici bölgesi yüzüdür. Çoğu insanın yüzüne bakarak kişili hakkında dahi yorum yapmak mümkündür. Cilt bakımına özen gösterenlerin yüzündeki pürüzsüz ve canlı görüntü birçok konuda hassasiyetini de ele verir. Bu aşamada birçok kişinin ortak sorunu başa çıkılmayan sivilcelerdir. Siz de yıllardır kurtulamadığınız sivilce lekelerinden şikayetçiyseniz önereceğimiz maske tarifini uygulayarak birkaç hafta içerisinde pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Limon ve Bal İle Maske Tarifi

Sivilce lekeleri kalıcı hale geldiyse işiniz biraz zordur. Normal şartlarda sorunu küçük olan kişiler birkaç uygulamada sonuç alırken sizin birkaç hafta bu yönteme devam etmeniz gerekecektir. Limon ve bal ile sivilce maskesi için düzenli uygulamanın şart olduğunu unutmamalısınız.Sivilce Lekeleri İçin Bal Maskesi

Malzemeler

  • 2 tatlı kaşığı bal
  • Yarım limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Malzemeleri küçük bir kasede karışım haline getirin ve cildinize uygulayın. Maskeyi uygularken cildinize hafifçe masaj yaparak gözeneklerin açılmasını sağlayabilirsiniz. Günlük aktivitelerinizi yürütürken aynı zamanda maskeyi 30 dakika boyunca cildinizde bekletin. Sürenin sonunda gerginleşen cildinizi ılık su ile durulamanız yeterli olacaktır. Sivilce maskesi sonrasında cildinize herhangi bir kozmetik ürün uygulamamaya çalışın. Eğer cildiniz çok kuru ise cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

Sivilce lekeleri için maske tarifi düzenli olarak uyguladığınızda bir süre sonra cildinizin yumuşaklık kazandığını, limonun sitrik asit özelliği sayesinde cilt renginizi açtığını fark edebilirsiniz. Uzun yıllardır cildinizde bulunan lekelerden kurtulmak için en az 2 ay boyunca sabırla maske uygulamanız gerekiyor. Haftada 2-3 kez maskeyi tekrarlamanız yeterlidir. Limon ve bal maskesini her gün uygulamanız tavsiye edilmez.

Bir önceki yazımız olan Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde sivilce lekeleri için doğal çözüm, sivilce lekeleri nasıl geçer ve sivilce lekelerine çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.