Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Genetik etkenler, stres, ergenlik ve özel dönemler gibi birçok nedenden kaynaklanan sivilce lekeleri kadın, erkek demeksizin çoğu kişinin ortak sorunudur. Hem estetik açıdan, hem de sağlık açısından dikkate alınması gereken sivilce problemi hormonsal dengesizliklerden kaynaklanmaktadır. Genellikle yağlı ciltlerde gözeneklerin tıkanması nedeniyle sıkça karşılaşılan bir sorun olan sivilceler kötü bir görüntüye yol açar. Peki sivilce lekeleri nasıl geçer? Sivilcelerle savaşmak bir yana, sivilce sonrasında oluşan kalıcı izlerden kurtulma çabası da yorar insanı. Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta evde uygulanabilecek basit yöntemler ile önlem almaktır. Aksi halde kalıcı hale gelen sivilce lekelerinden kurtulmak mümkün olmayacaktır.

Sivilce Lekeleri İçin Maske Tarifleri

Özellikle koyu tenli kişilerde oluşan sivilce lekeleri bazı kişilerde seviye atlayarak sivilce yarası izine dönüşmektedir. Lekelerden kurtulmak için sizlere sunacağımız maske tariflerini evinizde kolayca uygulayabilirsiniz.

Sivilce Lekeleri İçin Limon Suyu Maskesi

Sivilceleri kurutma ve cilt rengini beyazlatmak için limon suyu maskesi kullanılabilir. Antiseptik ve anti-alerjik etkileri sayesinde cilt rengini açmaya yarayan limon suyu maskesini haftada üç kez  uygulayarak kısa sürede çözüm sağlayabilirsiniz.

Sivilce Lekeleri İçin Şeker Maskesi

Cilt problemleri ile savaşmada en etkili yöntemlerden biri cilde peeling uygulamaktır. Sivilce lekeleri için doğal çözüm arıyorsanız hafif nemli toz şeker ile her gece cildinize peeling yapabilirsiniz.Sivilce Lekeleri

Sivilce Lekeleri İçin Bal Maskesi

Cilde ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmak için uygulayabileceğiniz bir diğer maske tarifi de bal maskesidir. Balı direkt olarak cildinize hafifçe masaj yaparak sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi durulayabilirsiniz.

Sivilce Lekeleri İçin Karbonat Maskesi

Antiseptik özelliği sayesinde cilt üzerindeki yaraları ve sorunlu tabakayı tedavi etmede en etkili çözümlerden biri de karbonattır. 1 tatlı kaşığı karbonat ile sade su ya da limon suyunu macun kıvamına getirerek cildinize uygulayabilirsiniz. Maskeyi 15 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık su ile durulamanız yeterlidir.

Evde kolayca uygulanabilecek maske tarifleri sayesinde sivilce lekelerine çözüm bulmak mümkündür. Ancak şunu önemle belirtmeliyiz ki verdiğimiz tarifleri haftada en az 3 kez düzenli olarak tekrarlamanız gerekmektedir. Aksi halde birkaç kez bakım uygulamak lekelerin kaybolmasında etki sağlamayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sivilce Yapan Besinler Nelerdir? başlıklı makalemizde sivilce çıkaran besinler, sivilce yapan besinler ve sivilce yapan besinler nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.