Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Sivilce Lekelerine Dikkat

Sivilce Lekelerine Dikkat

Pek çok nedene bağlı olarak vücudun belirli yerlerinde meydana çıkan sivilceler özellikle yüz bölgesinde çıkınca çok daha can sıkıcı oluyor. Sivilcenin oluşum ve geçiş süreci 1 hafta gibi bir zamanı kapsadığından bazen dayanamayıp sivilceleri sıkabiliyoruz ve bu da ciltte kalıcı sivilce izlerinin oluşumuna neden olabiliyor. Bu sebeple sivilcelerin mümkün olduğunca ellenmemesi ve kendiliğinden doğal yöntemler ile geçmesinin beklenmesi önerilmektedir. Sivilcelerin kuruma sürecini evde uygulayabileceğiniz birtakım doğal yöntemler ile hızlandırmanız mümkündür. Evde uygulayacağınız bu doğal bakım yöntemleri düzenli uygulandığı durumda sivilce oluşumunun azalmasına da katkı sağlayabilir ve daha sağlıklı bir cilt tipine sahip olabilirsiniz.

Sivilceler İçin Doğal Bakım Maskeleri

Cilt sorunlarının başında yer alan sivilceler için pek çok doğal çözüm yöntemi bulunmaktadır. Doğal bakım maskelerinin yapımı ve uygulaması hem zahmetsiz hem de oldukça kolay. Çilek, yoğurt, salatalık, karbonat, limon ve yumurta akı gibi malzemelerden doğal bakım maskeleri elde edebilir ve sivilce sorunlarına karşı cildinizi koruma altına alabilirsiniz. Çilek ve salatalığı yoğurt ile karıştırarak elde edeceğiniz karışımı yüz bölgenize sürün ve bir süre bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Düzenli uygulama sonucunda sivilcelerinizin azaldığını ve daha parlak bir cilde sahip olduğunuzu fark edeceksiniz. Bakım kremlerine ve maskelere servet harcamanıza gerek yok. Bütçenizi sarsmadan evde kendi bakım maskelerinizi kendiniz de yapabilirsiniz.

Aspirin İle Sivilce İzlerinden Kurtulun

Evet yanlış duymadınız. Ağrı kesici olarak kullanmakta olduğumuz aspirinler sivilcelerden kurtulma konusunda da oldukça etkili. Sivilcelerden hızlı bir şekilde kurtulmanın yanı sıra aynı zamanda sivilce lekelerinden kurtulma konusunda da büyük etki sağlamakta olan aspirin düzenli kullanım sonucu kısa zamanda büyük etkiler sağlamakta. Aspirin ile sivilce ve sivilce izlerinden kurtulmak için 3 adet aspirini su içerisinde eriterek üzerine 2 çay kaşığı bal ilave edin. Bu karışımı sivilce ya da leke olan bölge üzerine her gün düzenli olarak uygulayın. Oldukça kolay hazırlanmakta olan bu karışım kısa süre içerisinde daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sivilce Problemlerini Geride Bırakmaya Hazır Mısın? başlıklı makalemizde Sivilce Nasıl Geçer, Sivilce Problemlerini Geride Bırakmaya Hazır Mısın? ve Sivilce Tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.