Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Sivilce Nasıl Geçer (evde)

Sivilce Nasıl Geçer (evde)

Günümüzdeki yarısından çoğu olan kişilerin kâbusu olan bu sivilceler birçok kişilerin psikolojisini bozmaktadır. Ne kadar yüz kısmına temizlik uygulansa da, dikkat edilmesine rağmen bazı kişilerin kan değerlerinin ve kişinin iç organlarından gelmekte olan iltihabın sivilce olarak dışarı vurmasıdır. Bu sivilcelerin geçmesi içinde belli maskeler uygulanmaktadır. Aynı zamanda kükürtlü sabun kullanılmaktadır. Yenilen besinlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Kızartma, cips, çekirdek, kızarmış yumurta gibi yağlı yiyeceklerden uzak durulması gerekmektedir. Sivilce nasıl geçer (evde) sorusuna ise günlük sabunlu su ile yüz yıkayarak kısa sürede sivilceden kurtarıla bilinmektedir.

Sivilce maskesi nasıl uygulanmalıdır?

Sivilce maskesinin birçok örneği bulunmaktadır. En önemlisi ballı, tarçın karışımı ile elde edilmektedir. Bu iki karışımı karıştırılarak sivilce çıkan kışıma uygulanır. Uygulayıp 10 dakika bekledikten sonra yüz yıkanır ve bu kür bir süre uygulandıktan sonra faydası görülmektedir. Diğer bir sivilce maskemiz ise karbonatlı su ile pamuk yardımıyla karbonatlı su yüze uygulanabilmektedir. Bu kürde sivilcelerin geçmesinde yardımcı olacaktır. Karbonat marketlerden temin edilmektedir. Diğer bir sivilce maskesi ise limon, gül suyu, bebek pudrası karışımıdır. Bu karışımları iyice karıştıktan sonra maske kıvamına getirilmelidir. Getirildikten sonra yüze uygulanabilinir.10 15 dakika sonra bekleyip yüzde kuruduktan sonra su yardımı ile yıkanmalıdır.

Sivilce Nasıl Geçer (evde)

n faydası var mı?

Birçok sivilce maskesi olunup bu sivilce maskeleri uygulandıktan belli zaman sonra faydası görülmeye başlanmaktadır. En önemlisi ise maske sayesinde geçirilen sivilceler dikkat edilmediği takdirde tekrardan çıkmaktadır. Çıkmaması için yapılması gereken en önemli konu ise cilt temizliği ve yenilen besinlerin yağsız olmasına özen gösterilmelidir. Yağsız olan besinler sayesinde ciltte sivilce miktarları azalmaya başlamaktadır. Bu yapılan maskelerin uygulandığı halde sonuç alınamaması takdirde, sivilceler artış göstermekteyse en kısa sürede uzmana başvurulmalıdır. Uzmana başvurulmadığı halinde sivilcede artışlara devam etmektedir. Çoğalan sivilceler ise belli zamandan sonra çıkan yerde izler bırakmaktadır. Bu izler kolay kolay geçmediğinden dolayı erkenden tedbir alınması gereklidir. Kişinin uyuduğu yastık yüzünün sıklıkla değiştirilmesi gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Yoğurt Sivilceleri Geçirir Mi? başlıklı makalemizde sivilce maskesi ve sivilceler için yoğurt maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.