Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Sivilce Nasıl Kurutulur?

Sivilce Nasıl Kurutulur?

Cildinizde ki sivilceleri sıkmak yerine kurutarak tedavi etmeye ne dersiniz? Böylece ciltte delinmeler ve iz kalmadan tedavi uygulamış olacaksınız. Sivilceler hemen hemen hepimizin sorunu haline geldi. Yüzde ve vücutta çıkan sivilceleri küçültmek ve tedavi etmek için birçok krem ve peeling yöntemlerini kullanıyoruz. Peki, evde ne gibi yöntemlerle sivilceleri kurutabiliriz. Kısa sürede sivilce kurutma yöntemlerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Zerdeçal İle Yapılan Maske

Zerdeçal Hindistan bölgesinde cilt güzelliği için kullanılan baharatlar arasında yer alıyor. Zerdeçal sivilceleri de kurutmanıza yardımcı olabilir.

  • Bir kaşık yoğurt
  • Bir tatlı kaşığı toz zerdeçal

Bu iki malzemeyi karıştırın. Maske haline getireceğiniz karşımı cildinize uygulayın. 30 dakika bekleteceğiniz maskeyi ılık su ile yıkayın. Bu karışımı haftada 2 defa düzenli olarak uygularsanız hem cildinizi parlatır. Hem de sivilceleri yok eder.

Salatalık Maskesi

Salatalık ciltteki toksinlerin atılmasına yardımcı olan bir gıda türüdür. Bakterilerin ölmesine cilt lekelerinin ortadan kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda sivilceleri ortadan kaldırmak için bire bir tedavi yöntemidir.

  • 1 adet salatalık

Bir adet salatalığı püre yapmak için blenderden geçirin. Bu püreyi ister sadece sivilcelere ister tüm yüze uygulayabilirsiniz. Bu yöntemi düzenli olarak günlük uygulayabilirsiniz.

Sivilceye Evde Günlük Bakım

Sivilceyi kurutmak için evde bakım yapma şansına sahipsiniz.

  • Çay ağacı yağı
  • Teşbih ağacı yağı

İki yağdan da ikişer damla bir küçük kase içinde karıştırın. Üzerine birkaç damla da su ilave edin. Bu karışımı bir pamuk yardımı ile cildinize uygulayın. Günlük uygulayacağınız karışımı uzun süre kullanmanızda fayda var.

Sivilce Kurutmak İçin Sarımsak

Doğal antiseptik olarak bilinen sarımsak, içeriğinde yüksek orandan kükürt içeriyor. Bu saydıklarımız sivilce kurutmak için oldukça önemli etmenlerdir.

  • 2-3 diş sarımsak

Bir havanda döverek suyunu çıkaracağınız sarımsakları sivilce üzerine uygulayın. 10 dakika bekleteceğiniz sarımsağı, soğuk su ile durulayın. Kokunun giderilmesi için nemlendirici veya gül suyu kullanabilirsiniz.

Bal Maskesi

Kahvaltıda günlük tükettiğimiz bal sivilceleri kurutmak için faydalı bir besindir. Cilt bakımında önemli yere sahip olan balı sivilce üzerine sürer birkaç dakika bekletirseniz. Kısa sürede sonuç elde edersiniz.

Bir önceki yazımız olan Sivilce Nasıl Geçer (evde) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.