Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Sivilce Örtücü Krem Zararlı mı?

Sivilce Örtücü Krem Zararlı mı?

Çıktığı günden beri sorun olan sivilce sorunu pek çok kişi de psikolojik olarak üzücü bir etki bırakmaktadır. Genellikle ergenlik dönemi ile başlayan ve bazı kişilerde uzun süre devam eden sivilceli cilt yapısı kişilerin sosyal hayatlarındaki dengeyi de bozmaktadır. Özellikle kendinle barışık olmayan ve çevrenin tepkilerine büyük önem veren kişiler için bu sorun çok büyük bir problem olarak kişilerin ruh dünyalarını da olumsuz etkilemektedir. Bunun için kişiler genelde bu sivilceli kötü görünümü kamufle etmek için kapatıcı kremleri kullanma yoluna giderler. Bu doğru mudur, kapatıcı kremler cilt için ne kadar sağlıklıdır bu da ayrı bir tartışma konusudur.

Sivilce Örtücü Kremler Kullanmak

Bitmek bilmeyen sivilce problemi bazı kişilerde gereğinden fazla çıktığında yüzde hoş olmayan görüntü oluşturur. Bunun için sivilce örtücü krem bir kurtarıcı olarak imdada koşar. Kremi gerekli bölgelere uyguladığınızda sivilceler gizlenerek bir süre rahatlanır. Ancak bu geçici bir süre içindir. Krem etkisini yitirdiğinde bir çığ gibi sivilceler tekrar gün yüzüne çıkar. Uzun süre kremi kullanmak gözenekleri kapatacağı için bazı durumlarda zararlı olabilir. İllaki kullanmak gerekiyorsa dermotoloğun önerdiği kremleri kullanmakta yarar vardır. Kalitesiz ürünleri kullanmak geçici olarak sorunu çözse de ileride daha büyük cilt sorunlarına sebep olabilir. Bu açıdan bu ürünleri kullanmadan önce uzmana danışmalı ve onun önereceği ürünü kullanmak gerekir.

Sivilce Örtücü Krem Zararlı mı?

Sivilce Örtücü Krem Zararlı mı?

Doğal Yöntemler Deneyin

Her ne kadar kremler ve diğer ilaçlar sivilceleri kamufle etmek için bir çözüm gibi gözükse de geçici bir çözüm yolu olacağı için bu konuda doğal yöntemler kullanmak en doğrusu olacaktır. Sivilce oluşumu yeni oluşum sürecinde ise ve çok fazla yok ise hijyenik gözenek açıcı kaliteli bri sabunla her gün yüz yıkanarak bu sorunun üstesinden gelinebilir. Bunun dışında yaşam tarzınızda olumlu değişiklikler yaparak ta bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Bunun için sağlıklı beslenerek cilt yapımızı güçlendirebiliriz. Sağlıklı yiyecekler tüketerek ve sağlıksız olan gıdalardan da uzak durarak cilt yapımız için en güzel yatırımı yapabilir ve sivilce sorunundan bu şekilde kurtulabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Ciltteki Sivilce İzleri Nasıl Geçer? başlıklı makalemizde Ciltteki sivilce izleri ve sivilce ve sivilce izlerini hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.