Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Sivilceler İçin Maske

Sivilceler İçin Maske

Sivilceler için maske kullanmadan önce bilinmesi gerekenler hakkında bilgi. Eğer cildiniz hassas veya aşağıdaki malzemelere alerjiniz varsa maskeleri kesinlikle kullanmayın veya kullanmadan önce mutlaka bir cilt doktoru ile görüşmeniz önemle rica olur.

Sivilceler için maske

Yoğurt maskesi: malzemeler yoğurt, yulaf kepeği ve limon suyu 2 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı yulaf kepeği, 1-2 çay kaşığı limon suyu iyice karıştırın ardından 5 dakika bekleyip yüzünüze uygulayın ve ardından 15 dakika boyunca yüzünüzde bekletin ve ardından iyice suyla temizleyin. Eğer cildiniz hassassa o zaman maskeyi sadece yüzünüzde 10 dakika boyunca bekletin yoksa cildiniz tahriş olur maskeyi sadece haftada bir veya iki kez düzenli olarak yapın faydasını göreceksiniz.

 ​​​Yeni bir maske tarifi malzemeler kil, çay ağacı yağı, gül suyu malzemeleri rahatça aktarlardan bulabilirsiniz.

Sivilce Maskesi Hazırlanışı :

2 tatlı kaşığı kil, 1 tatlı kaşığı gül suyu, 10 damla çay ağacı yağı

Bu malzemeleri iyice karıştırın ardından yüzünüze uygulayın ve bir 20 dakika kadar bekleyin fakat cildiniz çok hassas sa maskeyi 10 dakika yüzünüzde bekletin ve zamanla dakikayı 20 ye kadar çıkarın sonra maskeyi yüzünüzden ılık ve bol su ile çıkarın sonra temiz bir havlu ile kurulayın haftada bir veya iki kez maskeyi düzenli olarak yüzünüze uygulayın.

Yumurta maskesi: yumurta maskesi için gereken malzemeler şunlardır. Boş ve temiz bir su şişesi yumurta iki tane boş kase ve bir çatal ve parşömen kağıdı hazırlanışı ilk önce kağıtları küçük küçük parçalara ayırın ve ardından yumurtayı kırın ardından boş şişe yardımı ile yumurtanın sarısı ve beyazını ayırıyoruz yarın yumurtanın beyazını yüzünüze uyguluyorsunuz sonra parşömen kağıdını yüzünüze yapıştırıyorsunuz ve üste bir kat daha yumurta daha duruyoruz 15 dakika sonra kağıtları çıkarıyoruz ve yüzünüzü yıkayın.

Bir önceki yazımız olan Sivilce Nasıl Geçer (evde) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.