Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Sivilceler İçin Yeşil Çay Maskesi

Sivilceler İçin Yeşil Çay Maskesi

Her yaşta ortaya çıkabilen yaygın cilt problemlerinin ilk sırasında sivilceler yer almaktadır. Akne problemi çeşitli sebeplerden dolayı zaman zaman kişilerde tekrarlamaktadır. Ciltte fazla yağ salgılanması sonucunda sıklıkla yağlı cilt tiplerinde görülen bir cilt problemi olarak bilinmektedir. Cildin düzenli temizlenmemesi kir ve mikropların birikmesi, kozmetik ürünlerinin çok kullanılması ve ciltten temizlenmemesi sivilce oluşumuna neden olmaktadır.

Sivilce tedavisinde çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Bir uzmana başvurulduğunda gerekli testler yapılarak sivilceye neden olan sebepler araştırılmaktadır. Bu doğrultuda bazı kişilere ilaç tedavisi uygulanarak sivilcelerden kurtulması sağlanmaktadır. Aynı zamanda güzellik merkezlerinde uygulanan lazer vb. yöntemler ile sivilce izlerinden kurtulmak için de yöntemler uygulanmaktadır.

Sivilcelerin Geçmesine Yardımcı Yöntemler

Halk arasında sivilcelerin geçmesi için uygulanan birçok yöntem bulunmaktadır. En az eczanelerde satılan sivilce ilaçları ve kremleri kadar etkili doğal sivilce maskeleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok kişide iyileştirici sonuç alınan bu maskeler hazırlanırken doğru malzemelerin kullanılması ve maskenin düzenli olarak uygulanması önemlidir.

Sivilce maskeleri hazırlanırken genellikle antiseptik ve antioksidan özelliği bulunan gıdalar ile doğal sivilce maskeleri hazırlanmaya çalışılmaktadır. Beslenmede de bu gıdalara yer verildiğinde, cilt temizliğine dikkat edildiğinde sivilce probleminde azalma yaşandığı gözlemlenmektedir. Antioksidan özelliği bulunan yeşil çay sivilceler için sıklıkla tavsiye edilmektedir.

Sivilceler İçin Yeşil Çay Maskesi

Sivilceler İçin Yeşil Çay Maskesi

Sivilceler İçin Yeşil Çay Kullanımı

Yeşil çay oldukça faydalı bitki çayları arasında yer almaktadır. Birçok cilt problemlerinde doğal tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Sivilcelerde de etkili olduğu bilinen yeşil çayın anti bakteriyel ve antioksidan etkileri kısa sürede sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Sivilcelerin yanı sıra ciltte oluşan leke, kist gibi problemlerde de rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Yeşil çay sadece cilt toniği gibi kullanılmamaktadır. Günlük 1 fincan yeşil çay tüketildiğinde ciltte iyileşme ve düzelmeler gözle görülmeye başlanmaktadır. Sivilce oluşumunu engellemek için günde 1 fincan yeşil çay tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Yeşil çayın sivilce ve lekelere uygulanması oldukça basittir. Demlenen yeşil çay bir pamuk yardımıyla bu bölgelere uygulandığında iyileştirici etki göstermektedir. Kuruması beklendikten sonra su ile yıkanarak bölge temizlenmelidir.

Sivilceler İçin Yeşil Çay Maskesi

Bir önceki yazımız olan Sivilceler için Evde Maske Tarifleri başlıklı makalemizde sivilce doğal yöntemler ve Sivilce evde maske hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.