Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Sivilcelere Diş Macunu Maskesi İyi Gelir mi?

Sivilcelere Diş Macunu Maskesi İyi Gelir mi?

Çağdaş kadın ve erkek, herkes temiz ve pürüssüz bir cilt sahibi olmak için uğraşmaktalar. Kir, sebum, yağ, açık gözenekler gibi çeşitli nedenler ile ortaya çıkan sivilceler ise bu isteğin önündeki en büyük engel. Elbette bir sorun varsa çözüm de mutlaka orada bir yerdedir.

İşte çözümün olduğu o yer burası. Kendinize uygulayabileceğiniz diş macunu ile sivilce tedavisi yöntemi son derece işinize yarayacak. Eğer sivilce ve aknelerden kurtulmak istiyorsanız diş macununun nasıl kullanılacağını bilmelisiniz.

Diş Macunu Uygulaması

Öncelikle herhangi bir marka diş macununu kullanabileceğinizi bilmelisiniz. Ancak sivilce tedavisinde kullanacağınız diş macunu beyaz bir diş macunu olmalıdır. Yani renkli jel diş macunları kullanamıyoruz.

Diş macunu yüzünüzde kullanılmadan önce eller ve yüz mutlaka güzelce temizlenmelidir. Çünkü sivilcelerin asıl kaynağı gözenekleri tıkayan kir ya da yağdır. Sabunla güzelce yıkadıktan sonra bir de yüzünüzü cilt tipine uygun bir temzileyici ile temizlemelisiniz.

Diş macunu uygulamasını eldiven ya da bir sünger yardımı ile yapmak da tavsiye edilebilir. Ancak süngerin temizliğini garanti edebilmelisiniz.

Az miktarda diş macunu alındıktan sonra sivilcenin olduğu noktaya, ince bir tabaka şeklinde sivilcenin çevresinden sürülmelidir. Diş macununun kurumasını beklemelisiniz. Cilt tipine ya da sivilcenin boyutuna göre süre birkaç saat ile bütün gece arasında bir süre olabilir.

Bekleme süresi geçtiğinde, kuruyan diş macunu sivilceye değmeden ve patlatmadan kenarlarından temizlenmelidir. Böylece sivilcenin küçüldüğünü hemen kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Yani diş macunu ile sivilce tedavisi gayet basit ve kolaydır.

Sivilcelere Diş Macunu iyi gelir mi?

Sivilcelere Diş Macunu Maskesi

Karbonat ve Diş Macunu Maskesi

Yüzünüzü güzelce temizleyin. Kaliteli bir diş macunu ve karbonattan eşit miktarlarda alarak güzel bir karışım oluşturun. Sivilcenin olduğu yerde dairesel hareketler ile karışımı uygulayın. Bir gece bekleyin ve sabah soğuk suyla yüzünüzü yine güzelce temizleyin. Sivilceler bitinceye kadar uygulayabileceğiniz bu yöntem de yine sivilce karşıtı diş macunu kullanımının bir şeklidir.

Bu  uygulamalar yanında gün içinde sivilceye dokunmamalı, her saat yüzü güzelce temizlemeli ve fazlalık yağlardan kurtarmalı, cilt tipine uygun bir temizleyici ile yüzü günde iki kere temizlemeli ve dışarıdan eve girildiğinde ilk olarak ve hemen yüzünüzü yıkamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Sivilce İçin Limon Maskesi başlıklı makalemizde Limonlu Maskeler ve sivilce sorunları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.