Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Sivilceye Kesin Çözüm

Sivilceye Kesin Çözüm

Sivilcelerin çözümünü bulmak için bayanlarda, erkeklerde birçok yöntem deniyor. Tabi, sivilceye kesin çözüm bulak o kadar zor ki. Herkesin cilt yapısı farklıdır. Bu nedenle çeşitli yöntemler denenir. Özellikle yüzde çıkan sivilcelerden herkes muzdarip diyebiliriz. Peki, sivilceleri nasıl yok edebiliriz. Sivilce için hangi maske veya peeling kullanılmalı. Sivilceyi doğal yöntemler ile yok etmek istiyorsanız sizde yazımızın devamına göz atmalısınız.

Limon Suyu Tarçın

Limon ve tarçın vücuttaki iltihapları atmakta yardımcı iki gıda ürünüdür. Böyle olunca bunu sivilceyi köreltmede neden kullanmayalım. Bu karışım sayesinde kısa sürede sivilceleriniz kurumaya başlayacak.

Malzemeler;

  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı tarçın

Yapılışı;

Bu iki malzeme bir küçük kase içinde karıştırılır. Maske haline gelen karışım sivilcelerin üzerine konularak 5 dakika bekletilir. Ciltte hafif kızarma ve yanma hissi olabilir. Sonrasında ılık su ile yıkanır. Haftada 2-3 defa bu uygulama tekrarlanması gerekiyor.

 

Limon ve Zerdeçal

Zerdeçal iltihapları önlemek ve ağrıyı dindirmek için kullanılan bir baharat çeşididir. Özellikle Hindistan da birçok alanda tedavi amaçlı kullanılıyor. Limon da sivilcede etkili bir yöntem olduğu için ikisini birlikte kullanıyoruz.

Malzemeler;

  • 1 kaşık zerdeçal
  • Yarım limon suyu

Yapılışı;

İki malzeme iyice karıştırılır ve maske haline getirilir. Sivilce olan bölgeye uygulanan maske 15 dakika bekletilir ve ılık su ile yıkanır. Haftada 2-3 defa uygulayarak sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Limon ve Karbonat

Limon ve karbonat gazlı gıda ürünleri arasında yer alır. İkisinin kombini sayesinde gözeneklerin açılması kaçınılmaz olacak. Sivilceyi yok ederken, sivilce oluşumunu, yağlanmayı ve akneyi önler.

Malzemeler;

  • 1 kaşık karbonat
  • 1 kaşık limon suyu

Yapılışı;

  • Limon ve karbonat karıştırılır. Sivilce olan yerlere sürülen bu karışım 10 dakika bekletilerek yıkanır. Ayda 1-2 defa uygulanmalıdır.

Limon, Bal ve Süt

Bal ve limonun antibakteriyel yönünü artık herkes biliyordur. Süt ise cildi temizlemeye ve parlatmaya yardımcı bir etmendir. Tıkanmış gözenekler ve sivilce oluşumunu önlemek için kullanabileceğiniz karışım hayatınızı kurtaracak.

Malzemeler;

  • Yarım fincan süt
  • 2 kaşık bal
  • 1 kaşık limon suyu

Yapılışı;

Bu karışım bir kase içinde hazırlanır. Pamuk yardımı ile cilde uygulanır ve 20 dakika beklenir. Sonrasında yıkanan cilde günlük uygulanması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Ağda Sonrası Sivilce Neden Çıkar? başlıklı makalemizde Ağda öncesi, ağda yaptıktan sonra neden sivilce ve ağdayı çektiğinizde tahriş olma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.