Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Soğan İle Sivilce Tedavisi

Soğan İle Sivilce Tedavisi

Yüzyıllardır sayısız hastalığa şifa olan soğan istenmeyen sivilcelerden kurtulmak içinde en doğal çözümler arasında yer alıyor. Cildiniz sivilce sorununa yatkınsa, özellikle de iltihaplı sivilceler oluşuyorsa soğan ile sivilce tedavisi uygulayabilirsiniz. Kimyasal kremler, pahalı kozmetik ürünleri ve yorucu tedaviler yerine bu yöntemle evde kendi tedavinizi yapabilirsiniz. Keskin kokusu ve tadı bulunan soğan her ne kadar biraz itici gibi dursa da bilhassa enfeksiyon sorunları için mükemmel bir ilaçtır. Son derece faydalı bir besin kaynağı olan soğan antibiyotik özelliği sayesinde ciltteki sivilceleri kurutmada ve cildi korumada fayda sağlayacaktır. Bu nedenle sivilce tedavisinde soğanı ister sade olarak, isterseniz de içerisine eklemeler yaparak kullanabilirsiniz.

Sivilceler İçin Soğan Kürü

Soğan kürü aslında kadınlar için tanıdık bir kür. Adet sorunları için sıkça uygulanan bu kür aynı zamanda sivilce problemine de çözüm oluyor. 15 gün boyunca düzenli olarak devam etmeniz gereken soğan kürünü günde 2 kez tüketmelisiniz. Kürü geceden hazırlayarak beklemeye bırakın ve gün içerisinde sabah, akşam olmak üzere 2 defa için. Kürü her gün için taze olarak hazırlamanız da önemli.

Sivilceler için soğan kürü yapımında 2 bardak suyu kaynatarak ağzını kapabileceğiniz bir kavanoza alın. Ardından 1 adet orta boy soğanı ikiye ayırarak suyun için atın ve kavanozun ağzını kapatın. Ertesi gün soğanları içinden alarak hazır olan kürünüzü tüketin.

Sivilce İçin Soğan Maskesi

Sivilce probleminde soğandan faydalanmak istiyor, ancak kür olarak tüketemiyorsanız sizlere önereceğimiz soğan maskesini alternatif bir çözüm olarak deneyebilirsiniz.sivilceler için soğan kürü

Malzemeler

  • Yarım soğan
  • 2 tatlı kaşığı limon suyu
  • 2 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Soğanı rendeden geçirin ve içerisine diğer malzemeleri de ekleyin. Ardından maskeyi cildinizde sivilce bulunan bölgelere pamuk yardımıyla uygulayın. Maskeyi ciltte 15 dakika beklettikten sonra cildinizi arındırın. Haftada 2-3 kez bu yöntemi düzenli şekilde uygulayın. Maskeyi mümkün olduğunca temiz cilt üzerine sürün.

Sivilce için soğan maskesi kullanarak hem cildinizi yenileyebilir, hem de antibiyotik etkisi ile iltihaplı sivilcelerin kurumasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Adet Döneminde Sivilce Problemi başlıklı makalemizde Adet Dönemi Sivilceleri, adet dönemi sivilceleri için kür ve adet döneminde sivilce problemi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.