Sivilce.net | Kadın, Sağlık ve Hayata Dair

Yanakta Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Yanakta Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce ergenlik dönemlerinde daha fazla görülür yetişkinlerde ise sivilce oluşumunun birçok nedeni vardır. Sivilce oluşumunda patlatılan sivilceler yüzünden vücutta birçok sivilce oluşumu görülür bu yüzden sivilcelerden kurtulmak biraz daha zorlaşır. Özellikle ergenlik dönemlerinde sivilce patlatılırsa yanaklarda sivilce izi ile karşılaşılır ve cilt de kötü görüntüye yol açar insanlarda sivilce çıktığında koparsam geçer veya yenisi çıkmaz düşüncesi vardır. Lakin öyle değildir sivilce patlatıldığında vücutta daha çok sivilce çıkmasına neden olur üstelik yüzünüzde kalıcı sivilce izleri bırakabilir. Çok fazla oynanması durumunda cilt kanserine kadar çok ciddi problemlere yol açar özellikle patladığında kanayan sivilceler ilerde çok ciddi sorunlar çıkartabilir. Vücudun ne ihtiyacını dengede tutmak içinde bol bol su içmek gereklidir.

Sivilce izleri için maske

Cilt maskelerinin doğru secimi ve doğru kullanımı sizi bu problemlerden kurtulmanızı sağlıyor. Birçok maske türü vardır uzmanlar en çok elma sirkesi maskesini öneriyor bu maskeyi kullanıldığında etkili sonuç vereceklerini söylüyorlar birçok kullanıcılar tarafından övgüyle bahsediliyor.

Sivilcelere Elma sirkesi

Elma sirkesi oldukça etkili ve kesin sonuç elde edilen bir maske türüdür cildin ihtiyacı olan vitaminleri sağlıyor. Elma sirkesi aksam yatmadan önce pamuk ile yapılmalı günlük kullanımda etkili sonuç elde edilir ve sizi sivilce izlerinden tamamen kurtaracaktır.

Yanakta Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilcelere Toz seker

Toz seker cilde peeling etkisi yapar ve oldukça etkili maskedir. Her aksam cildi yıkayıp nemli hafif toz şeker masaj şeklinde uygulanmalı günlük kullanımda etkili sonuç elde edilir.

Sivilce izleri için bal

Bal oldukça etkilidir cildin kaybettiği sıvıyı doğal bal ile geri kazandırıyor. Maskeye olduğu gibi yüzünüze sürün.

Sivilce izlerini engellemek için ne yapmalıyım?

Patlayan sivilceler izlere dönüşür bunu engellemek için çıkan sivilceleri kesinlikle patlatmamak gerekiyor patladığı zaman sivilce izlerine yol acar ve vücutta daha çok sivilce oluşumuna neden olur.

Bir önceki yazımız olan Sivilce Ve Ten Rengi başlıklı makalemizde Sivilce Ve Ten Rengi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriğimiz sivilce tedavisi ve belirtileri hakkında araştırma yapan kişilerin faydalanması için hazırlanan araştırma yazılarından ibarettir. Yazılarda sunulan genel bilgiler kesinlikle tedavi niteliğinde olmayıp, doğruluğu garanti edilmemektedir.